Aastavahetus Viinis – 4. päev. Hundertwasseri maja ja loodusmuuseum

DSC_0802

Oligi käes viimane päev ja leidsin ennast mõttelt, et Viinist on kahju lahkuda. Tavaliselt on mul reisi lõppedes pigem hea meel koju tagasi jõuda, aga Viinis oleks tahtnud veel mõned päevad olla.

DSC_0744

Hommikul oli ilus ilm ja tegime mõned jalutustiirud linna peal. Kohe meie kodu lähedal asuvad Viini kaks kõige kuulsamat juugendmaja – Majoolika maja ja Wagneri maja, mõlema arhitektiks Otto Wagner. Noh, olid ilusad küll, aga kui elad sellises juugendimetropolis nagu Brüssel, siis on juugendiga muidugi raske üllatada.

DSC_0797

Nende majade kõrval sumiseb pikk ja kirev Naschmarkt, nn “näksiturg”, kust võib leida palju põnevat. Ostsime kaasa imeliselt lõhnavat teed.

Seejärel möödusime juugendkunstimuuseumist, mida kutsutakse “kuldseks kapsaks”:

DSC_0796

veel mingist huvitavast majast:

DSC_0799

Karli kirikust:

DSC_0800

ja Karli platsist:

DSC_0801

Linnapargis tegime kohustusliku fotosessiooni Straussi kuldse kuju ees. Enne meid jäädvustas ennast seal üks suur rühm Hiina turiste, kes ootasid kõik ilusti kahekaupa järjekorras ja giid siis muudkui pildistas. Igaüks hoidis poseerides käes mingit lippu, küllap vist turismifirma logoga.

DSC_0845

Lisaks Straussile on Viinis monumendid muidugi ka teistele heliloojatele, näiteks Mozartile:

DSC_0734

ja Schubertile:

DSC_0853

Edasi oli meie sihtkohaks Hundertwasseri maja. See 1985. aastal ehitatud meistriteos toob kohe pähe võrdluse Barcelona ja Antonio Gaudiga. Samasugune kirev, voolav ja looduslähedane mängulisus. Majas asub 52 korterit, nii et igatepidi toimiv ja funktsionaalne hoone. 🙂

DSC_0864

DSC_0857

Ka Hundertwasserhausi kõrval olev maja on väga huvitava arhitektuuriga, ehkki hoopis teises stiilis:

DSC_0855

Tagasiteel tekitas C.-s palju elevust selline mustkunstipood:

DSC_0854

Viimane kultuuriobjekt, mida külastasime, oli loodusmuuseum. Selleks hetkeks olime juba üsna väsinud, aga õnneks on see muuseum kuidagi väga lihtsalt ja loogiliselt läbikäidav. Kusjuures hoone ise on veel palju huvitavam kui eksponaadid, tõeliselt suursugune:

DSC_0887

Äärmiselt kaunis fuajeepõrand:

DSC_0894

Majesteetlik kohvikulagi:

DSC_0888

DSC_0893

Viini loodusmuuseumi kõige kuulsam eksponaat on 40 000 aasta vanune Villendorfi Veenus, mida teab ilmselt iga inimene mõnest (kunsti)ajalooõpikust:

DSC_0869

Aga saab näha ka sellist ligi 60 kilost kullakamakat Austraaliast:

DSC_0865

Tervet rodu taevast sadanud meteoriite:

DSC_0875

Sauruseid ja mammuteid:

DSC_0880

…ja väga palju muud. Kiviajainimeste osakonnas võib lasta end pildistada ja töödelda siis mõneks koopainimeseks. Ise saab valida, milline liik olla tahad – C. valis välja neandertaallase, kusjuures minu meelest näeb ta isegi sellena täitsa intelligentne välja 🙂 :

DSC_0885

Pärast seda muuseumit olime omadega küll juba täitsa kutud, aga kuna tegu oli ikkagi viimase õhtuga, läksime pärast ikkagi veel kohvikusse, sinnasamasse Ritterisse, kus meie koogiseiklused algasid. Ring sai täis – tellimisele läks Esterhazy kõrval jälle moonitort, sest muud nende valikus nii hilja õhtul ei olnudki.
DSC_0902

 

 

 

Rubriigid: Austria. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s