Viimane praktika – baguette

Nuuks, ongi viimane praktika selja taga. Õnneks oli see vähe kergemal ja lõbusamal teemal – kuulus prantsuse baguette ja pain de mie, lisaks kõikide lemmikchef T, nii et lõpetasime rõõmsal noodil.

Chef valmistas demol lisaks ka rukkijahuleiba ja fougasse’i. Esimesse läks lisaks rukkile ka suur ports nisujahu, sest ega prantslased ju ainult rukkijahust koosnevat leiba ette ei kujuta.

Mulle väga meeldis see, et Chef rääkis ka nisujahu muutunud kvaliteedist ja koostisest, sajast uuest viljasordist ning sellest, et jahu pole enam see, mis 40 aastat tagasi. Teravilja on vahepeal väga palju muundatud – nö parandatud ja rikastatud. Sellest ka aina sagenevad allergiad ja haigused. 40 aastat tagasi oli gluteenitalumatus vaid mõne üksiku inimese häda, nüüd kannatab selle all iga teine. Chef ütles, et ta küll ei tohiks meile sellest rääkida, aga ta räägib ikka. 🙂 Ning et tema arvates on seal kindlasti oma osa ravimitööstusturitel, kelle huvides on tekitada juurde haigeid inimesi. Chef T. on niigi minu lemmik ja selle jutuga ta tõusis minu silmis veelgi – ta ei ole mitte üksnes andekas kunstnik vaid ka mõtlev inimene. 🙂 Muide, sellel teemal on juttu ka Kristeli blogis – sealt võib lugeda, et Prantsusmaal leidub siiski veel mõni hull pagar, kes kasvatab oma nisu ise ja kasutab selleks nö iidseid, “rikastamata” terasid.

Nalja sai demol ka, sedakorda Chef C. aadressil. Tema on meil see ebastabiilse närvikavaga mees, kellest oma blogis varemgi rääkinud olen. Ta on kindlasti suurepärane kondiiter, huumorimeelne, aga äärmiselt plahvatusohtlik. Lisaks ajab ta alati oma joont, mis on nii mõnigi kord teiste chefidega vastuolus – demol näitab üks chef ette ühtemoodi, aga praktikas tahab Chef C, et teeksime teistmoodi. Näiteks demol öeldi, et Douceur Chocolat koogil peab olema kihtidena kaks śokolaadiketast, Chef C aga tahtis kolme (kuigi kolmanda katmiseks poleks kreemigi jätkunud), demol kaunistas Chef T maasikakoogid sefiiriga, Chef C arvates on see aga väikeste kookide puhul inetu ja ta käskis meil jätta koogid pealt siledaks. Kui Chef T (kes on meie kursuse põhijuhendaja) seda hiljem kuulis, oli ta ikka üpris nördinud.

Nii et nüüd ta siis otsustas mängida Chef C.-le väikese ninanipsu ja fougasse’idele sisselõikeid tehes kujundas ühest fougasse’ist Chef C. Algul tundus see nägu liiga kitsas, aga Chef T arvas, et ahjus kerkides sarnasus kindlasti suureneb. 🙂 No ja siis demo lõpus me sõime Chef C lihtsalt ära. 😀

DSC_0415

Selle demo lõpp oli üldse teistsugune – degustatsioonitaldrikuid ei jagatud, ahjusoojad saiad- leivad lõigati lihtsalt viiludeks ning kõrvale pakuti võid, salaamit ja pasteeti. 🙂 Mmmm..

DSC_0417

DSC_0418

DSC_0423

Chef T. juhendas ka nii meie A kui B rühma praktikat, mille üle olid kõik väga õnnelikud – nii möödus viimane praktika väga muhedas meeleolus. Sõtkusime ja vormisime oma tainapallid ära ning siis edasi oli rohkem ootamine, kuni need kerkivad ja küpsevad. Muide, kui sõtkumisest rääkida, siis prantslased hoopis tõstavad tainapalli üles ja viskavad selle hooga vastu lauda. Ja nii vähemalt veerand tundi järjest.

Ootamise ajal tegi üks grupikaaslane, kes on õppinud Tui Na’d, Chefile massaaži:

DSC_0425

Siis tulid saiad ahjust välja:

DSC_0429

Minu omad:

DSC_0428

DSC_0430

Mul on nüüd neli baguette’i ja kolm pain de mie’d.. Õnneks on kohe homme Brüsselist tulemas suurem ports külalisi.

Viimast praktikat lõpetada oli siiski kurb, eriti kui Chef oma lõpusõnades ütles, et ta ei teagi, millal meid jälle näeb. Vähe puudus, et pisar oleks silmanurka tulnud. Aga see võis olla ka sellest, et jäin eile haigeks – palavik, köha ja nohu. Uh. Püüan eksamiks terveks saada.

Rubriigid: Kokakool Pariisis. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

2 Responses to Viimane praktika – baguette

  1. Kristi ütles:

    Mulle meeldib, kui inimesed on millestki pisarateni liigutatud. Mulle väga meeldib see, kuidas Sulle seal koolis meeldib.

    Umbusaldan isegi kaasaegset meditsiini. Ühest küljest peaks nagu usaldama, sest praegu tehakse nii palju selliseid asju, mida sajandite eest veel teha polnud võimalik… aga kogu see tablettide sissevool ja kergekäelisus, millega neid inimestele välja kirjutatakse. Eriti veel noortele inimestele. Milleks?

    Peaks endale -paralleelset perearstiga- nõia hankima. Mitte eufooriku aga sellise Kunksmoori suguse 🙂

  2. Merle ütles:

    Island, ma sain naerukrambi praegu chef C. jutu peale ja eriti seda täiesti tõetruud fougasse’i nähes 🙂 Pisarad tulid naerust silma 🙂 Sa tulid meil muideks tänases praktikatunnis jutuks, mul oli ka rõõm chef T.-ga aega koos veeta.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s