Douceur Chocolat

Eilsest hakati meie tänava lillepoes müüma jõulukuuski. Tõepoolest, esimene advent koputabki ju kohe uksele.

DSC_0206

Lähenevale aastalõpule vaatamata püsivad Pariisis ilmad endistviisi soojad. Täna kooli minnes näitas termomeeter tänavanurgal 16 soojakraadi. Nii seisavad lillepoes jõulukuuskede kõrval sidrunipuud:

DSC_0173

Koolis oli täna teemaks luulelise nimega šokolaadikook – prantsuse keeles Douceur Chocolat, inglise keeles Heavenly Chocolate. Chefi sõnul on tegemist “3 vau koogiga”. 🙂 Nimelt saavat iga koogi puhul rääkida kolmest “vau-st” – esimese “Vau!” kutsub esile koogi välimus ning kaks järgmist maitse ja struktuur. Selles koogis on kõik need 3 olemas: efektne dekoratsioon, siidine šokolaadivaht ja mõnusalt krõmpsuv üllataja – pralinee-vahvlitäidis. Paljude mu grupikaaslaste meelest oli tegemist ühe parima koogiga senises LCB programmis. Isiklikult mulle jäi kogu see pähkli-šokolaadi-vahukoore apoteoos küll pisut raskepäraseks, nii et päris lemmikute hulka ei kandideerinud.

Peamiseks proovikiviks selle koogi tegemisel on šokolaadimousse. See koosneb ainult kahest koostisosast – šokolaadist ja vahukoorest – ja seda on ülimalt kerge ülevahustades ära rikkuda. Vispeldada tuleb umbes 30 sekundit ja jälgida pingsalt vahu struktuuri – 5 üleliigset sekundit ja kõik ongi untsus. Samuti peab ettevaatlik olema õhukeste šokolaadiketaste tõstmisel, et need katki ei läheks ega käest kukuks. Isegi chefil libises koogi kokkupanekul üks käest maha. Ta oli õnneks olnud ettenägelik ja teinud varem valmis mõned lisakettad.

Chefi koogid:

DSC_0207

Ja minu oma:

DSC_0213

Praktikat juhendas jälle Chef Daniel, kellele meeldis väga, et meie grupis olid seekord kõik teinud isikupärase dekoratsiooni. Nii palju erinevaid ideid ja loomingulisust:

DSC_0214

Pärast praktikat tuli mulle külla Kaia – nii et kook läks kiirele konsumeerimisele. 🙂

DSC_0221

Õhtul oli meil teine teoorialoeng Chef Jordan’iga. Seekord jäätiste ja sorbeede teemal. Saime teada, et Prantsusmaal eristatakse külmi maiustusi 11 eri nimetust, jään hätta neile kõigile eestikeelsete vastete leidmisel: jäätis, sorbee, granita, parfee, bombe, külmutatud suflee, külmutatud vaht, cassata, coulis, ganache, spoom, insert.

Lõpuks läks jutt pâtissier-chocolatier’ ametile üldiselt ning jällegi puistas Chef J mõned head mõtteterad. Ta leidis, et kui me oleme kord selle elukutse valinud ja diplomini jõudnud, siis peaks olema eesmärgiks teha suurt kunsti ja olla loominguline. Töötada nt oma isiklikus boutique’is. Pole mingit mõtet minna mõne suure hotelli või restorani, ükspuha kui nimeka, kööki komplekteerijaks, kus sinu ülesandeks saab olema igale taldrikule 6 mustika asetamine. Iga inimene võib seda liigutust teha, ilma et peaks diplomi nimel suuri summasid kulutama. Samuti soovitas ta, et töölevõtu intervjuu ei peaks toimuma kabinetis, vaid tuleb avaldada soovi näha kööki, sest seal hakkab mööduma 1/3 sinu edasisest elust. Köögis tuleb tunnetada koha atmosfääri ja energeetikat, sest stressis inimesed kiirgavad enda ümber stressi. Samuti tuleb vaadata külmkappi, sest külmkapi sisemus on iga toitlustusasutuse visiitkaart. Muu hulgas oli chefi arvates üks oluline näitaja ka see, et külmkapp ei tohi olla liiga suur. Suur kapp tähendab, et see on mõeldud suurte koguste säilitamiseks, mis omakorda on märk sellest, et toorained ei ole selles asutuses kuigi värsked. Ta tõi näiteks meie ligi 400 õpilasega kooli, mille külmkapid keldris on väga väikesed, sest nende sisu varustatakse 2 korda päevas.

Võrreldes muude kondiitrikoolidega, kindlasti ka nendega, mis Eestis tegutsevad, ongi tooraine värskus üks LCB suurimaid plusse. Me ei kasuta näiteks iial mingeid piima- ega munapulbreid, säilitusaineid ja toidulisandeid ning paljud asjad, näiteks munad on mahetooted.

 

Rubriigid: Kokakool Pariisis. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

1 Response to Douceur Chocolat

  1. Kristi ütles:

    Üks minu kõige lemmikumaid postitusi. Väga-väga meeldis 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s