Jälle Pariisis, jälle koolis

DSC_0200

Südamehääle vastu ei saa – kui sisetunne ütleb, et kondiitriõpinguid Pariisis tuleb jätkata, siis nii on. Tuleb leida võimalus ennast töölt kuuks ajaks vabaks saada, kapipõhjast kokariided ja köögisahtlitest kondiitritarvikud kokku otsida, kass ja laps headesse kätesse üle anda ning osta pilet Thalyse rongile. Tunni ja kahekümne minuti pärast astuda hiigelkohvrit järgi vedades Gare du Nord’is rongist maha, hingata sügavale kopsudesse Pariisi õhku ja lubada seiklusel alata.

Sel korral siis ootab mind Cordon Bleu koolis ees Pâtisserie intermédiaire’i kursus, mis kindla peale tõotab tulla kirevam, maitsvam, värvilisem ja marjalisem, kui oli algtase. Viis intensiivset nädalat, kus mõnel päeval peab koolis veetma rohkem kui 12 tundi korraga – alustada hommikul kell 8 ja lõpetada õhtul kell 9. Selle-eest saame viie nädalaga ära tehtud muidu kolmekuulise programmi – igati praktiline võimalus neile, kel raskusi ennast pikaks ajaks töölt vabaks küsida.

Kui kool on sama, kus eelmise aasta juulis alustasin, siis korter mitte. Eelmisel aastal LCBs algtasemel õppides elasid minuga koos ka Carel ja Kristi, paraku nüüd olen enamuse ajast üksi, sest C. peab ju koolis käima ja Kristi on oma suurenenud perega üldse Ameerikas. Seetõttu mõtlesin algul, et mul ei ole enam nii suurt korterit vaja, sest üksinda mahuksin ju ka päris tillukesse ning üürihindade vahe on Pariisis ikka päris korralik. Kuna koolis on õppemaks selle ühe kuu eest nagunii pmst Eesti õpetaja aastapalga suurusjärgus (see võrdlus tuleb mulle alati esimesena pähe, sest 10 aastat oma elust olen ma töötanud õpetajana), siis võiks ju korteri osas kokkuhoidlik olla.

Pärast mõningast kaalumist langes valik aga siiski üsna suurele ja ilusale korterile, sest sain aru, et see on nii oluline osa sellest emotsioonist, mis mulle aastate pärast praegusest ajast meelde ja mälestuseks jääb. Üldiselt ju kõik ununeb lõpuks, detailid ja üksikasjad sulanduvad akvarelliks, aga mälu säilitab emotsiooni. Ja see, millises korteris ma selle kuu veedan, kujundab minu emotsiooni olulisel määral.

Kui ma kunagi enne ülikooli Pariisis lapsehoidja olin, oli mul õnn elada Seine’i vasakul kaldal Quai de la Tournelle’il, kus kohe minu toa akna taga kõrgus Notre-Dame. Ning ehkki selles lapsehoidjatöös tuli ette igasuguseid hetki ning pere, kus ma elasin, oli üksjagu veider, siis esimene asi, mis mulle selle aja peale tagasi mõeldes meenub, on võimas vaade Notre-Dame’ile ning valgusetriibud, mida minu pimeda magamistoa lakke heitsid õhtupimeduses mööda libisevad turistilaevad.

Pärast ülikooli töötasin mitu aastat Germalos giidina ja siis olid meil hotellid õnneks alati Suurtel Bulvaritel, ehkki see oli veel selline vaene aeg, kus enamik muid eesti turismifirmasid eelistas odavaid urkaid Montmartre’i jalamil Clichy ja Pigalle’i vahel. Meie bossid aga said aru, et hotell on emotsioon ja emotsioon loeb.

Nii langeski valik väga armsale korterile, koolist läänesuunas viieminutilise jalutuskäigu kaugusel. Aknast avaneb selline klassikaline Pariisi tänavapilt:

DSC_0106

On elutuba:

DSC_0043

DSC_0042

DSC_0048

avatud köök:

DSC_0047

ja magamistuba:

DSC_0052

Vanni kahjuks ei ole, ainult duśinurk:

DSC_0050

Nagu eelmiselgi aastal, kinkis ka seekordne korteriomanik mulle pudeli veini. Tundub, et see on Pariisi üüriturul meeldiv traditsioon.:)

DSC_0004

Maja alumisel korrusel on kohvik ja lillepood, viimane kannab väga sobivat nime – Happy.:)

DSC_0105

 

 

Rubriigid: Kokakool Pariisis. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

1 Response to Jälle Pariisis, jälle koolis

  1. Kristi ütles:

    Merle, ma niimoodi naudin Su blogi praegu. Aitäh selle eest 🙂 Elan väga-väga kaasa.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s