Tänavateatrite festival

Sellel nädalavahetusel sai Brüsselis tasuta teatrit igale maitsele – toimus järjekordne tänavateatrite festival Fêtes Romanes. Meie jaoks oli see kolmas kord sellest vahvast üritusest osa võtta. Nagu alati, õnnistati ka sel aastal festivali suurepärase ilmaga – muidu nii vihmases ja jahedas Brüsselis valitses laupäeval ja pühapäeval lausa troopiline kuumus.

Kui me algul kavatsemegi festivalilt lihtsalt korraks läbi põigata, siis välja kukub ikka nii, et erinevate esinemisplatside vahel kulgedes jõuab õhtupimedus märkamatult kätte.  Programm on vaheldusrikas ja hoogne – kohe, kui ühel laval etendus lõpeb, algab vähemalt kahel teisel uus. Kellele akrobaate, kellele kloune, kellele burleski, kellele romantikat. Ja kogu see lõbu täiesti tasuta!

Esinejaid oli sel aastal UKst, Hollandist, Itaaliast, Prantsusmaalt, Hispaaniast, Kanadast.. kindlasti kusagilt veel.

Lemmikutest. Kirglik klaverietendus, mis algas nagu üks tavaline klaverikontsert, aga arenes kiiresti edasi tragikoomiliseks ja dramaatiliseks suhtedraamaks publiku hulgast etendusse kaasatud meesisikuga. Kõlasid nii Beethoven kui Jaques Brel.

IMG_0002

Akrobaatide show “Belgia demokraatlik tsirkus”. Nime põhjal võis eeldada poliitikamaigulist burleski, aga esialgne kartus osutus asjatuks ja piinlikkust tundma ei pidanud – kõik püsis briljantse vaimukuse piirides. Nauditavale huumorile sekundeeris artistlik kõrgpilotaaź – ammu pole näinud nii osavat steptantsu ja need taldrikud – kuidas küll oli võimalik need kõik keerlema saada ja keerlemas hoida?!

IMG_0047

IMG_0041IMG_0051

Siis jäi veel meelde selline meeskvartett, kes alustas sündsa käteplaksutamise ja jalgade trampimisega, kuid etenduse arenedes kiskus asi päris pööraseks.

IMG_0016IMG_0020

Ning daamide duo “Punased sussid”, kes väga kaunilt ja graatsiliselt kõndisid köiel. Eriliseks muutus selle numbri see, et daamid polnud enam päris esimeses nooruses.

IMG_0009IMG_0015

Kulminatsioon saabus laupäeva õhtul, kui lavale astus majakõrgune puitsõrestikust nukk, kelle liigutamisega oli ametis terve masinate ja inimeste meeskond. Nukk osales loos, kus teisteks tegelasteks olid lill ja planeet ning mis natuke meenutas Väikest Printsi, ainult väikese asemel oli prints hiiglasuur. Põlesid tõrvikud, lasti rakette ja ilutulestikku ning C. oli etendusest lummatud veel järgmisel päevalgi. Tema sõnul oli eriti tore vaadata seda, et keegi võib temast nii palju pikem olla.:)

IMG_0028IMG_0034

Rubriigid: Elu Brüsselis. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s