Suvi

IMG_0006

Imeline suvi on otsapidi augustisse veerenud. Emotsioonidest ja elamustest täidetuna, kohtumistest ja koosolemistest laetuna, mälestustest ja unistustest kantuna ei ole mul kaua olnud aega siia blogisse endast märki maha jätta. Aga tegelikult ju võiks siiski natuke kribada, mõne fotogi üles riputada, mida pärast endal meenutuseks oleks tore lugeda-vaadata.

Sel aastal on mul puhkust 3 nädalat juulis ja 2 nädalat augustis. Kuna laulupidu nihutas puhkuse juuli algusesse, tuli mul vahepeal mõneks ajaks Brüsselisse tagasi tööle tulla, et saaksin maakodus olla ka õunte valmimise ajal. Ega me neid ju süüa suurt ei jaksa, aga vähemalt kokku riisuda saan neid küll veidi, austusest puude vastu.

Laulupidu raputas muidugi kõvasti. C.-l oli õnne – rahvusvaheline lastekoor, kus ta kolm viimast aastat laulnud on, oli samuti piduliste sekka arvatud. Ehkki algul oli C. peol osalemise suhtes pigem skeptiline, siis tegelikult puudutas see kogemus teda sügavalt ja tugevalt. Mõelda vaid, kolm pikka päeva, 100% positiivse laenguga, puhtast rõõmust kantud!

IMG_0002

IMG_0020

IMG_0019

Pühapäeva õhtul pärast laulupeo teist kontserti läksime oma uute ja väga kallite sõpradega nende vanalinnas asuva maja katusele piknikku pidama. See oli natuke maagilis-müstiline kogemus, sest just paar päeva varem olin ma rääkinud sellest, kuidas kõige rohkem tahaks pidada piknikku katusel. Ja siis, palun väga, sajab see võimalus sülle kõige selgemast taevast! Soovi ja sulle antakse. Mis tähendab ühtlasi seda, et soovidega peab oskama ettevaatlikult ümber käia.

Edasi tõi suvi veel palju kohtumisi teiste kallite inimestega, kellest osadel käisime ise külas Kiviõlis ja Kohtla-Järvel, teised aga tulid meie juurde Saaremaale. Saaremaa on jätkuvalt minu lemmikuim paik Eestis ja Kuressaare läheb aasta-aastalt aina kaunimaks.

IMG_0010

Meie suureks rõõmuks on kohe meie maja läheduses asuvas kuursaalis juba teist aastat linna parim ja elegantseim kohvik! Nauditavad päevapraed kohalikust kalasaagist, põnevate koostisosadega salatid, võrratud koogid à la Cordon Bleu! Õhtuti on seal mõnus teed juua ja malet mängida.  Kui veab, näeb lossitorni tuulelipu külge kleepunud täiskuud:

IMG_0020

 

Maakodu tervitas meid soojuse ja siirusega. Aeg veereb seal omas vaikses muutumatus rütmis ja tunne on alati selline, et see siin nüüd ongi see jumala seljatagune koht. Kohe esimesel päeval maalis taevas selle kinnituseks üle meie maja uhke vikerkaare.

IMG_0054

IMG_0062

IMG_0061

Linaskid naabrimehe hommikusest püügist:

IMG_0069

IMG_0064

IMG_0066

Olin seekord tubli ja lahendasin ära juba mitu aastat muret tekitanud kaevuprobleemi. Nüüd on meil uus abiline – ilus punane hüdrofoor.

Juuli teisel poolel olin kutsutud torte küpsetama ühele rahvusvahelisele üritusele väga erilisse hobutallu Järvamaal. Hakkama tuli saada seal küll üsna spartalikes tingimustes ning esiotsa suisa ilma munade ja miksrita. Asjaolusid arvesse võttes võisin lõpptulemusega vist igati rahule jääda. Publik tervitas torte aplausiga.

IMG_0002

Pärast jäime sinna veel mõneks ajaks elust rõõmu tundma. Näiteks aknast sai vaadata sellist Hobu-TVd:

IMG_0024

IMG_0027

IMG_0028

IMG_0026

C. sai ratsutada uhke kuningapoja hobusega:

IMG_0035

 

IMG_0038

Loodan väga, et sinna muinasjutulisse kohta Eestimaa südames 13 hobuse, 4 koera, 7 kassi ja 2 eesli seltsi satume edaspidi ikka veel ja veel.

Enne ärasõitu jõudsime külla ka mu Matsalus elavale sõbrannale, kelle suvekodu terrassilt avanevad sellised hunnitud päikeseloojangud:

IMG_0003

C. jaoks oli äge see, et ta võis esimest korda elus niita murutraktoriga ja mitte mõnda lihtlabast rohtu, vaid merepõhja! Nimelt oli sellesuvise kuumusega meri sedavõrd kaugele taandunud, et traktoriga sai niita kõrkjaid, mis tavaliselt on vee all.
IMG_0005

Sellised meenutused siis seekord.

Nüüd veel 3 tööpäeva Brüsselis ning imeline suvepuhkus jätkub, alustuseks Haapsalus..

IMG_0049

 

Rubriigid: Kodumaal. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s