Kolme tordi päev

Üle-eelmisel laupäeval oli meie köögis väiksemat sorti tordivabrik, kui sain tellimused lausa kolmele tordile korraga. Kuna biskviidid – 9 suurt plaaditäit – küpsetasin valmis juba eelmisel õhtul, sain torte ajahätta jäämata viimistleda ja jõudsin koos viimasega ka ise sünnipäevapeole.

Üks tort läks 5-aastasele Kirkele, kes soovis Minnie-hiire kujulist sefiiritorti. Esimese hooga võttis natuke nõutuks see, kuidas saada sefiirile mustad hiirekõrvad. Kirke ema lubas mul küll lahkelt kõiki toiduvärve kasutada, aga mõte mustast sefiirist tundus mulle kõike muud kui meeldiv. Kaalusin siis śokolaadiga katmise võimalust, aga jäin lõpuks siiski marjadest ladumise juurde. Põldmarjad olnuksid kõige õigemat tooni, aga ka kõige kallim variant. Nii et eelistasin mustikaid. Eks nad ju sellised sinakad on, aga C. leidis Ratatouille’le viidates, et üks õige hiir ongi natuke sinine. Vaarikastest punane lehv sai peale valgest śokolaadist täpid.

Śokolaadiga sefiirile joonistades peab käsi olema kindel, sest selle tehnikaga pole kustutamine võimalik. Aga tsipa kustutada oleks tahtnud küll.

SAM_1138SAM_1130

Teine sünnipäevalaps soovis helesinist raamatukujulist torti, mida kaunistavad luiged ja lilled. Kuna selle tordi puhul ei olnud martsipan vastunäidustatud, oli seda soovi lihtsam täita. Kuigi päris rahule ma oma sinise tooniga ei jäänud – ideaalis oleks see võinud olla veelgi õrnem ja mahedam. Ka raamatukujulise sujuvalt lauge vormi saavutamisel on mul veel natuke arenguruumi.

SAM_1161SAM_1171SAM_1170Kolmas sünnipäevalaps ootas śokolaadivahu ja vaarikatäidisega torti, mille kaunistamise osas sain vabad käed – nii panin sinna erinevad marjad ja śokolaadist liblikad.

SAM_1139

Paar päeva pärast seda tordimaratoni nikerdasin valmis veel ühe pisikese jalgpallitordi. Ilmselt olin ma viimane inimene maailmas, kes veel ei teadnud, mis asi on “brazuca”. Nüüd siis tean. See on üks vidin, mida on päris raske martsipanile joonistada. 😀

SAM_1223

 

 

 

Rubriigid: Dolce Vita, Elu Brüsselis. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s