Legodest ja muust

SAM_0929See nädalavahetus oli hästi Legoteemaline. Laupäeval käisime Legokunsti näitusel ja pühapäeval vaatasime kinos “Lego” filmi. Ning nagu sellest veel vähe oleks, nikerdasin valmis ka ühe Lego-motiividel tordi.

SAM_0827

Kõigepealt räägin natuke näitusest “The Art of the Brick”, mida Brüsseli börsihoones juba neljandat kuud näha saab ning mille teemaks on New Yorki kunstnik Nathan Sawaya Lego-klotsidest skulptuurid ja maalid. Mitte alati ei ole Nathan olnud kunstnik – ülikoolis õppis ta hoopis advokaadiks ja töötas sellel alal edukalt palju aastaid. Kuni sai aru, et see, mida ta elus tegelikult kõige rohkem teha tahab, on legoklotsidega mängimine.

SAM_0841Nii ta siis hakkas kokku ostma suurtes kogustes klotse, et luua nendest kunstiteoseid – nii originaalseid kui ka kuulsate tööde koopiaid. Tellimusi tuleb talle üle maailma, tema töid on paljudes mainekates kunstimuuseumites ning sissetulek on tal nüüd kordades suurem, kui oli advokaadina.

SAM_0898Eelmisel sügisel räägiti temast ka Kanal 2-s “Galileo” saates ning muidugi avaldas see edulugu C.-le suurt muljet. Brüsselisse jõudis see näitus meie jaoks väga sobivalt just pärast seda, kui olime Internetist saadet näinud.

Tuleb välja, et lisaks skulptuuridele:

SAM_0881SAM_0908SAM_0912saab legodest edukalt teha ka tuntud maalide replikaid:

SAM_0871SAM_0873SAM_0876SAM_0868SAM_0877Alumise pildi peal on Samotrake Nike, mille imekaunis originaal asub Louvre’is Pariisis. Üks väike tüdruk näitusel arvas aga, et tegu on hoopis jänkupoisiga, pidades inglitiibu kõrvadeks.:)

SAM_0900C.-le oli kogu see looming muidugi suureks inspiratsiooniallikaks.

Nüüd aga paar sõna tortidest ka.:) Legonädalale sobivalt telliti minult ka üks selleteemaline tort. Üllatavalt palju aega kulus nende klotside nikerdamisele. Arvasin algul, et neid on võimalik teha pärisklotse vormina kasutades. Aga meil kodus kahjuks selliseid suuri õõnsaid klotse ei olnud, ainult pisikesed, ja nii tuli mul kõik klotsid ükshaaval valmis meisterdada:

SAM_0795Teine väike poiss tahtis oma sünnipäevaks beseekattega śokolaaditorti:

SAM_0938Minu enda lemmikud on viimasel ajal olnud aga sellised śokolaadivahuga vaarikatordid, mida ümbritseb kakaobiskiviidist vöö. See tort läks ühele noorele jalgpallisõbrale:

SAM_0761selle aga sõime ise koos külalistega ära:

SAM_0785Mustsõstrad olid seal vaarikatele ja śokolaadile võrratuks seltsiliseks.

Śokolaadivahu tegemisel jääb munakollastest üle neli munavalget. Neist võib valmistada näiteks sellised sefiirikorvikesed:

SAM_0764mida süüa aias pirniõite all:

SAM_0781Oma õitsvat aeda vaadates hakkan ma paremini mõistma luulekujundit “õunapuuõite valgus”.. Ehkki tõeline valguse tulevärk toimub praegu meie kõrvaltänavatel kirsipuude juures:

SAM_0825

Rubriigid: Elu Brüsselis. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

1 Response to Legodest ja muust

  1. Kristi ütles:

    Need sefiirikorvikesed on lihtsalt nii isuäratavad:P

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s