Ilusad asjad

V&B poodi.

Ilus veetorn Luxis poolel teel V&B poodi.

Ilu on omadus, millel on minu jaoks alati olnud keskmisest kõvasti suurem tähtsus. Kui miski on ilus, võib see üles kaaluda hulga sellega seotud ebameeldivusi-ebamugavusi või rahalist kulu. Lapsena oli mu lemmikkirjanik Oscar Wilde, kes võlus mind oma estetismifilosoofiaga. Sellest olen ma praeguseks ehk juba välja kasvanud ega kiirusta alla kirjutama steitmentidele nagu “esteetika on kõrgem kui eetika” jms, aga ilu suhtes on mul endiselt võitmatu nõrkus.

Ühed kõige ilusamad asjad meie kodus on V&B lauanõud.:) (See, et lauanõude vastu on mul kohe ekstra nõrkus, on veel muidugi omaette teema.) Nii et eelmise nädala laupäev oli minu jaoks tõeline õnnepäev, kui lisaks kallite sugulaste külastamisele Luxembourgis sain käia ka V&B tehasepoes.

Pood ise on selline tagasihoidlik

IMG_0004aga sees peitub tõeline aardelaegas. Mida küll võtta ja mida jätta, kui tahaks seda, seda ja seda ka! Paraku pidin arvestama tõsiasjaga, et kogu kokkukrabatud kraami pidin ise käe otsas ära vedama, sest autoostu ei ole ma siin ikka veel vajalikuks pidanud. Esimese valikuna leidis tee ostukärusse üllatuskast, millest ma olin juba aastaid unistanud ja mida üheski teises V&B poes ei müüda. See on selline parajalt suur kastitäis hinnaga 39 eurot, mille sisu jääb kuni avamiseni saladuseks, aga mille väärtus eraldi esemetena ostes jääks vahemikku 120-250 eurot. Eks iga inimese sisemine laps läheb selliseid üllatuskaste nähes elevile.:) Algul kui ma ühelt müüjalt nende üllatuskastide kohta küsisin, vastas ta, et neid pole juba ammu olnud, aga õnneks teine müüja kuulis kõrvalt ja ütles, et oi, täna hommikul just tulid mõned. Nii et eriti äge vedamine, et laste laululaager seekord just õigele päevale sattus.:)

Rasket kasti ikka andis koduni sikutada. Eriti kui arvestada seda, et V&B jõulusarjal oli 50% allahindlus ning ma mitte kuidagi ei saanud poodi jätta ka ühte imelist kaussi ja piparkoogivaagnat.. ja veel mõnda väikest taldrikut..

Koju jõudes hakkasime C-ga muidugi kohe mõlemad õnnelikult kasti kallal krabistama ning leidsime sealt 6 siniste linnukestega praetaldrikut, 6 laia triibulist kaussi, 6 kirjut kohvitassi koos alustaldrikutega, valge tuhksuhkrutoosi (ma arvan, et see võiks olla tuhksuhkru jaoks, sest soola või pipra jaoks on augud justkui liiga suured), koorekannu ja kaanega kausi.  Praetaldrikud olid kõige nunnumad:

IMG_0001Aga miski ei suutnud muidugi võistelda allahinnatud jõulukausi:

IMG_0004ja vaagnaga:

IMG_0002Tegin kohe järgmisel päeval kartulisalatit, et saaks tunda ilusas kausis salati segamise naudingut.:)

Eelmisel esmaspäeval jõudis kohale ka Murano saarelt ostetud lühter. See saabus hiiglaslikus kastis, kus iga viimane kui vidin oli hoolikalt eraldi pakkepaberisse ja mullikilesse pakitud.

IMG_0007Juba nende paberite lahtiharutamisele kulus meil C-ga vähemalt tund aega. Pakkijad olid olnud hoolikad – ainult üks roosa õun oligi varre otsast ära murdunud. Aga selle sai kiiresti korda superliimiga.

Siis tuli hakata nuputama, kes ja kuidas selle 14 kilo kaaluva lühtri meile lakke oskaks riputada, arvestades seda, et laed on rohkem kui 4 meetrit kõrged. Õnneks lahenes see probleem ladusalt tänu headele sõpradele.:)

Selline ta siis on, tükike Veneetsiat:

SAM_0672SAM_0675Sobib meie elutuppa nagu valatud ja flirdib kahe väikese vitraaźiga:

SAM_0673

Lõpetuseks pilt minu viimasest śokolaaditordist. Pole ehk küll nii ilus, aga kukkus siiski täitsa kena välja. 🙂

SAM_0671

Rubriigid: Elu Brüsselis. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s