La Serenissima

IMG_0249Veebruarikuise koolivaheaja veetsime sel korral Veneetsias. Käisime seal kolm aastat tagasi Lihavõtete ajal, seekord sattusime aga otse keset karnevali.

IMG_0175Sõitsime koos Liina ja Ukuga, kellest toredamaid reisikaaslasi oleks raske tahta. Neli päeva puhast rõõmu, klaasist vidinaid, head Itaalia toitu ja päikselist ilma.

SAM_0473Minu väikeseks eesmärgiks sellel reisil oli koju tuua üks imeline laelamp klaasipuhujate saarelt ning ehkki ma alguses väga ei uskunud selle unistuse täitumisse, siis tänu Liina moraalsele toetusele ma ikkagi julgesin selle sammu lõpuks astuda.:) Kui maja Saaremaal välja jätta, siis see vist ongi kõige kallim asi, mille ma kunagi ostnud olen.

Peatusime seekord hotellis Ca’ Le Vele, mille kohta võib ainult häid sõnu öelda. Suurepärase asukohaga otse Canareggio linnaosa südames, vaiksel kõrvaltänaval vaatega Santa Sophia kanalile.

Meie hotell

Meie hotell

Tuba oli suur ja uhke, aga ega Veneetsias vist teistsuguseid tube ei olegi.

IMG_0120Sisustus vastas samuti Veneetsia standarditele, ehkki oli pisut päevinäinud. Näiteks ühte voodit kaunistasid sellised kuldsed putod:

SAM_0115ning laes domineeris hiiglaslik Murano klaasist lühter, suur nagu merekoletis:

SAM_0042Toal oli ka väike nunnu rõdu, millest avanesid kanalile maalilised vaated:

IMG_0015

SAM_0106Hotell oli väike, nagu ilmselt kõik Veneetsia hotellid, ning ilma söögisaalita. Selle asemel toodi hommikusöök soovitud kellaajal kandikuga tuppa.

IMG_0004Nii palju kui ma ka varem hotellides peatunud ei oleks, oli selline kogemus minu jaoks esmakordne. Väga mõnus oli igatahes niimoodi, sai rahulikult öösärgis hommikukohvi juua.:)

Kahel päeval tegime väljasõidud Burano ja Murano saarele, ülejäänud aja veetsime Veneetsias, millest suur osa kulus sõiduks vaporettodega piki Suurt Kanalit  – hommikuvalguses, keskpäeval, päikeseloojangus, õhtupimeduses… Alati on see kanal eriilmeline – sillerdavas päiksevalguses võib ta tunduda isegi täiesti rõõmsameelne:

IMG_0222aga enamasti on siiski melanhoolne ja nukker.

IMG_0087Kõige elamusterikkam on Suure Kanali sõit ette võtta vahetult enne päikseloojangut ning jälgida siis pimeduse dramaatilist laskumist:

IMG_0089IMG_0094IMG_0098Eriti äge oli see, kui keset seda pimedust märkasime õhupallidega täidetud gondlit, mida juhtis maskis musta keebiga mees. See oli nagu kohtumine Ooperifantoomiga. Temast tehtud fotod mul välja ei tulnud, nii et see kinnitab veelgi tunnet, et tegemist oli fantoomiga.:)

Ise pole me gondlisõiduks veel piisavalt rikkad, aga gondlisse siiski korraks istusime. Nimelt osutavad gondlid (nn traghettod) ka üleveoteenust – 2 eurot Suure Kanali ülesõidu eest.

SAM_0460Paar pilti ka toredatest leidudest – viie triibuga sulg noodijoonte tõmbamiseks:

SAM_0092märkmik-kõrvarõngad:

IMG_0254Klaasist õhupallid:

SAM_0084

Rubriigid: Itaalia. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s