Burano ja Murano värvipillerkaar

IMG_0071Burano ja Murano on 2 saart Veneetsia laguunis. Esimene neist on kuulus oma värviliste majade ja pitsi, teine klaasikunsti poolest.

Pühendasime mõlemale saarele ühe päeva. Burano näeb välja nagu lapse värvipliiatsite karp:

SAM_0172

IMG_0027IMG_0029

IMG_0057Kellatorn on natuke kreeni vajunud, ei ole see Pisa oma ainuke midagi:

IMG_0038Kohalike peamine müügiartikkel on pitsist ja puuvillast esemed. Üks linane seelik jäi mulle vägagi pikalt silma, aga küsitud 269 eurot oli ikka liig mis liig. Pealegi ei tundunud sellise seeliku valmisõmblemine mingi eriline kunsttükk. Brüsselisse tagasi jõudes hankisingi esimese asjana 2 linast kangatükki ja mõned pitsirullid ning loodan siin varsti oma kätetööd esitleda.:)

Peale pitsi ja satsi pakkusid poed ka muljetavaldavat pastavalikut:

SAM_0186ja muudki põnevat:

SAM_0191Kostüümides tegelasi liikus ka Buranol ringi:

IMG_0054See seltskond rääkis näiteks mingit slaavi keelt, tõenäoliselt olid nad kõrvalasuvast Horvaatiast:

IMG_0065Pitsat sõime kanaliäärses päikesepaistes. Sellistel hetkedel hakkab ehk natuke aimu saama sellest, mida tähendab itaallaste dolce vita. 🙂

IMG_0045Murano saarele saabujaid tervitavad sellised toredad klaasist pardid.

IMG_0123IMG_0125Klaasisseppadele kuulub see saar alates 13. sajandist, mil nende tsunft Veneetsiast välja aeti, kuna klaasipuhumist peeti seal liiga tuleohtlikuks tegevuseks. Terve saar on praegugi täidetud klaasitöökodade ja -poodidega. Kui vahepeal sattus klaasikunst sealkandis hääbumisohtu, taandudes Hiina päritolu odava masstoodangu eest, siis viimasel aastakümnel on õnneks peale kasvanud uute meistrite põlvkond.

Mida kõike ei anna klaasist valmistada! Kasvõi terve sümfooniaorkestri:

SAM_0572Või malemängu:

IMG_0129Ehkki ostsime sealt igasuguseid suuremaid ja väiksemaid vidinaid, sai päeva sündmuseks siiski klaaslühtri ost. Kammisin läbi kümned poed, kiikasin töökodadesse, vestlesin müüjatega ning valisin lõpuks välja selle siin:

IMG_0127mille valik võttis silmade eest kirjuks:

SAM_0262Selliseid ruume oli seal aga rohkem kui üks – tahapoole liikudes süüdati tuled aina uutes ja uutes müügisaalides.

Poes töötav daam tundis oma tööd väga hästi. Ütles, et müüb lühtreid tehasehinnaga ning teiste poodidega hinnavõrdlust tehes võis sellel väitel ka tõepõhi all olla. Valisin välja lambi nimega Maria Teresa Frutta, kus valge kristall oli kombineeritud värvilisest klaasist puuviljadega. Selline natuke kiiksuga ja teistsugune, aga minu silmis väga Veneetsiapärane. Valida oli 3 suuruse vahel ning ehkki ma algul olin kindel, et ostan kõige väiksema, oskas müüja välja käia sellised argumendid, et lõpuks läks loosi ikkagi kõige suurem. Otsustavaks sai asjaolu, et see oli C. lemmik.

Sellel pildil olen ma tähtsale müügilepingule alla kirjutamas:

SAM_0253Lühter ise saabub paari nädala pärast DHLiga. See oli tõesti väga meeldiv, et pood pakkus postiga saatmise võimalust + kindlustust, sest ma ei kujuta päris ette, kuidas see lamp oleks lennuki käsipagasisse mahtunud.

IMG_0132

Rubriigid: Itaalia. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s