Aastavahetus Côte d’Azuril. Cannes

2013. aasta viimase päeva veetsime Cannes’is. Enne veel käisime hommikul läbi Nice’i jahisadama kõrval olevast Floriani maiustustepoest, mille kohta olin siit-sealt kiidusõnu kuulnud. Kõigile huvilistele tehakse seal tasuta ekskursioon ja maiustusi saab koha peal degusteerida.

IMG_0464

IMG_0453Floriani kaubamärgiks on suhkrustatud puuviljad, eelkõige terved mandariinid ja tsitrusekoored. Minu jaoks kahjuks kõik natuke liiga magusad.

IMG_0460

Cannes aga oli imekena, rõõmsas aastalõpumeeleolus. Kui kevadise filmifestivali ajal ning suvel puhkusteperioodil on see linn rahvast pilgeni täis, siis nüüd oli ruumi nii hingamiseks kui kõndimiseks.

IMG_0639Alustasime oma jalutuskäiku festivalikeskuse eest, kuhu maikuus sõidavad kokku kõik filmimaailma suurkujud. Seda melu võib vilksamisi näha näiteks filmis “Mr Beani puhkus”. Nüüd olid kuulsad punased vaibad aga turistide päralt, kes lakkamatu voona ennast sinna poseerima sättisid.

IMG_0628Kohe festivalikeskuse kõrvalt algab käejälgede allee. Näiteks need jäljed siin on vajutanud Liza Minelli:

IMG_0634see siin on aga Sylvester Stallone jagu:

IMG_0633Võrdlesime mõnda jälge oma kätega ja tundus, et ühelgi kuulsusel ei ole nii pikki sõrmi nagu C.-l, kellel on ikka tõelised pianistikäed.:)

Edasi jalutasime sadama ääres kõrguvasse mäkke. Sealt avanesid taas kord ilusad vaated:

IMG_0649Kirik mäel:

IMG_0653Sellel fotol pöörake aga tähelepanu tagumisele neljakandilisele tornile:

lossLinnaplaanilt lugedes jäi silma selle intrigeeriv nimi – Raudse Maski torn. Pärast internetis surfates selgus, et tõepoolest – seda legendaarselt salapärast meest hoiti 11 aastat kinni Cannes’i lähedal asuval Püha Marguerite’i saarel. Kui tal sealt viimaks põgeneda õnnestus, leidis ta pelgupaiga just selles tornis. Mõningatel andmetel ta ka suri seal ning alles hiljaaegu kaevati sealt välja nii tema skelett kui ka mask. Internetist võib lugeda ka sellest, et tornis pidi seniajani korralikult kummitama.

Mida Cannes’is veel huvitavat nägime? Näiteks seinamaalinguid:

IMG_0645ja põnevaid liiklusmärke:

IMG_0648Eriliselt hakkasid silma ka kondiitripoodide letid, milletaolisi Pariisiski just palju pole:

IMG_0659IMG_0661Meie sealt siiski kooki kaasa ostma ei hakanud, sest olime oma vana-aasta õhtu tordi varunud juba kodutänava nurgapealsest pagariärist:

IMG_0673See pagar jääb mulle vist alatiseks meelde sellega, et kohtasin selle lävel kord oma lemmikkoera:

IMG_0614Aasta viimastel tundidel sõitsime Cannes’ist tagasi Nice’i. Aastavahetus saabus kodu lähedal mere kaldal, Nice’i kesklinna tuled eemalt kumamas. Seal eemal oli ka suur ilutulestik. Meie saime endale aga peaaegu et privaatse ilutulestiku, sest peale meie oli rannas veel hulk inimesi, kes kõik oma rakette Vahemere kohale teele saatsid.

Rubriigid: Prantsusmaa. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s