Aastavahetus Côte d’Azuril. Antibes

IMG_0425Ühe toreda päeva veetsime Antibes’i Marinelandis. Kui Monaco on Nice’ist ida pool, siis Antibes jääb lääne poole ning sõit sinna kestab samuti umbes 20 minutit.

Peamine põhjus Marinelandi minekuks olid küürvaalad. Me ei olnud veel kunagi vaalasid oma silmaga näinud, ehkki peale delfiinide on nad ühed minu kõige lemmikumad olendid sellel planeedil. Nii et põnevus ja ootused olid kõrgel.

Ning me ei pidanud pettuma. Vaalasid olid palju ja nad tundusid rõõmsad. Sellest, et nad oma eluga Marinelandis rahul on, annab kõige paremini tunnistust see, et selles pargis on sündinud juba kuus vaalapoega, viimati eelmise aasta 20. novembril! Pisivaala veel inimestele ei näidatud, küll aga tegi etendusel kaasa tema 2-aastane vanem vend.

IMG_0429Päevas annavad vaalad, delfiinid ja kotikud igaüks 2 etendust. Park on lahti aprillist jaanuari alguseni, nii et meie käisime seal ühel viimastest päevadest enne talvepuhkusele jäämist. Eelnevalt olin internetist lugenud inimeste kurtmist, et istekohad etendustele tuleb seal juba mitu tundi varem ära võtta või siis seista palava päikese käes püsti ja võidelda minestushoogudega. Õnneks talvel seda muret ei olnud – kõik huvilised mahtusid ilusti istuma.

IMG_0384Vaalade jälgimine oli täiesti vaimustav. Milline jõud, milline graatsia! Ja milline äärmine heatahtlikkus inimese vastu..

IMG_0310IMG_0316IMG_0319Samavõrd vaimustasid ka delfiinid, meie planeedi kõige intelligentsemad olendid. Kui palju lusti ja lõbu neile see esinemine pakkus!

IMG_0411IMG_0390IMG_0387IMG_0395IMG_0398IMG_0405IMG_0417C. lemmikuks said aga vist hoopis kotikud:

IMG_0430Nemad võtsid etendustevahelisel ajal päikesevanne ning otse kiirgasid mõnu ja naudingut. Väga hedonistlikud tegelased!

IMG_0335IMG_0336Ühe etenduse andsid ka morsad:

IMG_0357 Pingviinid etendusi ei andnud, aga olid muidu täiesti ägedad. Oli nii väikeseid pinkse kui ka suuri, kuningpingviine. Keisreid siiski mitte.

IMG_0295IMG_0297IMG_0305IMG_0293Akvaarium oli ka, kus taas kord elas imelisi olendeid:

IMG_0340Õues oli bassein, kus võis paitada raikalu. Hommikul oli üks rai väga pai-lembene, aga õhtuks hoidsid nad ennast juba kõik inimeste kätest ohutusse kaugusesse.

See ei olnud veel kõik. Sel aastal avati uus ekspositsioon – liikuvad dinosaurused. Mõni liigutas pead, mõni saba, mõni koorus parajasti munast välja. Väiksematele lastele kindlasti põnev:

IMG_0421Meile pakkus suuremat põnevust väike muuseum. See oli minu meelest hulga huvitavam kui Meremuuseum Pariisis! Näiteks selline tuletikkudest valmistatud Kolumbuse Santa Maria laeva mudel:

IMG_0352Või see väljapanek haikala kõhust leitud esemetest:

IMG_0329Tipphetked saabusid aga enne äraminekut. Läksime veel korraks delfiinide basseini juurest läbi ja meie suureks rõõmuks tulid delfiinid meiega suhtlema. Ujusid meie juurde ja rääkisid midagi omas keeles, ise nii rõõmsad.

IMG_0434

IMG_0445IMG_0446IMG_0437Ja siis muutusid ülemeelikuks, hüppasid kordamööda veest välja ja vette tagasi. See pooltund nende imeliste olenditega oli üks elu maagilistest hetkedest.
IMG_0451

Rubriigid: Prantsusmaa. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s