Augustiidüll

08

Puhkus kulus sel aastal küll peaaegu tervenisti Pariisi kokakoolis õppimisele, aga õnneks antakse meile siin puhkusepäevi siiski sedavõrd palju, et sain augusti lõpus nädalakese ka Eestis veeta. Õnneks, õnneks, sest kuidagi ei oleks ette kujutanud olukorda, et sel suvel Eestisse ei jõuagi.

Kui ma algul ehk olingi veidi kurb selle üle, et saan Eestisse sõita alles päris suve lõpus, siis tegelikult vedas ajastusega 100%. Terve see augusti viimane nädal oli imeilus, soe ja päikseline ilm. Mõnel teisel aastal pole juulikuuski sellist! No ja muidugi meie Saaremaa maamajas on ehk augusti lõpp parim aeg üldse – kui kõik meie 10 +2 õunapuud on mahlaste viljade all lookas ja sa lihtsalt seisad keset seda õunauputust ja ringutad abitult käsi. Ning lubad endale juba ei tea mitmendat korda, et järgmisel aastal tuleb KINDLASTI mahlapress muretseda… Kottide kaupa õnnestus neid õunu ka siia-sinna jagada, aga koguhulgale ei avaldanud need kotitäied küll mingit mõju.

Naabrimehe vasikas Meeri andis õunakoristusse ka oma väikese panuse, kui ta ühel õhtul elektrikarjuse üle kavaldas ning meie martsipaniõunu tuli mekkima:

23

35

33

Meeri oli ilmselt kõige nunnum ja nutikam vasikas, keda iial nähtud, isegi C., kes tavaliselt võõraid loomi pelgab, sai temaga kiirelt sõbraks. Ta oli parasjagu uudishimulik ja julge, seiras algul eemalt kannatlikult su tegemisi, siis kõndis pai nurudes truult kannul ja üritas nahka pista mu punase kampsuni varrukat.

Päris kahju oli, kui naabrimees lõpuks koju jõudis ja Meeri teiste juurde elektrikarjuse taha tagasi viis. 3 vasikat ja lehm moodustasid udustel õhtutel naabrimehe vana paadi taustal tõelise Saaremaa-idülli, mida oli saunaterrassil hambaid pestes tore imetleda.

19

Lisaks vasikatele oli meil seal teisigi loomi, mõnega kohtumine ikka parasjagu suur üllatus. Näiteks avastas C. majast veeämbrit tuues selle seest täitsa ehtsa ja elusa nahkhiire:

17

Hiir oli sõjakas meeleolus, ajas tiibu laiali ning näitas tibatillukesi kihvu:

16

Viisin ta ämbriga metsa servale ja jätsin rohu sees omapäi.

Saabuvast sügisest andsid märku kümned haneparved, kes kolmnurgas üle meie heinamaa lendasid. Seevastu sookurgi, minu lemmikuid, seekord ei näinudki. Ainult nende hingelõhestav hüüd kaikus paaril korral üle metsa.

Pilved taevas olid igal õhtul imeliselt dramaatilised. Mitmel korral unustasin ma ennast keset õue seisma ja neid vaatama. Kõik tundus tõeline ja päris. Selliste hetkede pärast on mul väga hea meel, et meil see maakodu ikka veel alles on. See on nagu ankur, mis hoiab sind sellel planeedil kinni ega lase kosmosesse lennata.

21

106Ja ma olen tõesti südamest tänulik oma naabrimehele, kes on meie õue ja aia ja heinamaa eest kogu selle suve nii hästi hoolt kandnud, et rohi oli kõikjal vaid mõne sentimeetri kõrgune. Kui tore oli niimoodi saabuda, et ei pidanudki rinnuni läbi padriku kahlama! Lisaks tõi ta meile kohe 2 pirakat haugi, koti ahvenaid, piima ja mune.. Mõne inimesega on meil elus ikka väga vedanud!

Peale maakodu jõudsime käia ja näha veel muudki toredat. Õieti peaks alustama sellest, et sel ajal, kui mina augustikuus tööd rabasin, veetis C. mõnusat puhkust oma kasuperes Saaremaal. Jälle kord inimesed, kes on meie ellu õnnistusena tulnud! Kus mujal oleks C. saanud veeta parimat suvevaheaega, püüda kala ja ehitada onni? Ühes pikast kalapüügipäevast sain ka mina osa:

07

Paar päeva lubasime endale ka luksust GOSpas, mida ma tõesti kõigile soovitan. Ometi üks koht Eestis, mis on oma hinda väärt! (Eriti, kui tegu on soodushinnaga, nagu meil;) Eraldi kiitust väärib hommikusöök, mis on sama rikkalik nagu Saksamaa hotellides, aga veelgi parem.

Viimased päevad olime Tallinnas ja isegi see linn näitas ennast heast küljest – laupäeval toimus Uue Maailma Tänavafestival ning see oli üks väga lahe ettevõtmine!

49

Käsitöö, teater, muusika ja kohvikud, kohvikud, kohvikud:

52

No ja siis veel see inimlotomasin – 1 eurose panuse peale hakkasid kõigil kolmel käed vurrina keerlema, siis võttis igaüks umbropsu kastist pihku ühe õuna ja kui kõik 3 õuna sattusid ühte värvi olema, olidki õnnelik võitja.:)

53

Viimasel päeval sattusime toredasse mütsipoodi. Sellest sinisest oli päris kahju lahkuda:

55

Rubriigid: Kodumaal. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

1 Response to Augustiidüll

  1. Kristi ütles:

    Väga ilus sissekanne. Eriti meeldivad mulle maakodu lõigud:)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s