Pildikesi Pariisist

IMG_0089

Peale eksamit oli meil 2 täiesti vaba päeva ja siis lõpuaktus, reede hommikul kell 9. Neile, kes eksamil läbi kukkusid, lubati teisipäeva jooksul helistada. Kuigi mul läks eksamil enda arvates üsna hästi, võpatasin ma tol päeval vist natuke iga sõnumi ja helina peale, mis küll õnneks ei tulnud ükski koolist.

Kristi ja Ats sõitsid juba teisipäeva hommikul ära, nii et veetsime need 2 vaba päeva Careliga kahekesi. Otsustasin, et alustuseks teeme kõike seda, mida C. teha tahaks. Tema oli muidugi juba mitu nädalat kibelenud La Villette’i, kus on suur laste ja noorte teaduslinnak eesotsas suure interaktiivse teaduskeskusega. Oleme seal temaga juba vähemalt 3 korda käinud, aga seegi kord veetsime seal peaaegu terve päeva. Eksponaate vahetatakse seal vist üsna sageli, sest suurt osa väljapanekust polnud ma varem näinud.

Millest koosneb sõiduauto?

IMG_0085

Lisaks oli eritasu eest rida ajutisi näitusi, millest meie valisime Leonardo da Vinci makketide oma. Leonardo-teema on meil viimastel aastatel kuidagi aktuaalne olnud, peale seda, kui C. temast kooli referaadi kirjutas.  Näitusel sai näha Leonardo visandite järgi  ehitatud makette, masinaid ja sealdesi:

IMG_0082

IMG_0080

Käisime ka teaduskeskuse kõrval olevas sfäärilises kinos La Geode, kus parasjagu jooksis 3D film lohedest ja draakonitest. Räägiti sellest, millistena on neid loomi kujutatud erinevate rahvaste mütoloogias.

La Geode

La Geode

Õhtul jalutasime veel Cité saarel, kuulasime Jumalaemakiriku ees tasuta kontserti ning sõime pannkooke Ladina kvartalis, kus inimesi naerutas kloun, kes ennast pahaaimamatutele möödujatele sappa haakis ja neid matkis:

IMG_0123

Järgmine päev, mis ühtlasi oli meie viimane tervenisti vaba päev Pariisis, otsustasime teha pika jalutuskäigu läbi oma lemmikpaikade, et õhtul jõuda Kaia juurde ja alustada seal pakkimisega. Me nimelt lubasime neile kolimisel abiks olla.

Meie suur jalutuskäik algas hommikul Luksemburgi aia kuldkaladega tiigi juurest, mis on ilmselt üks kõige romantilisemaid kohti Pariisis:

IMG_0128

Edasi viis tee meid piki Saint Micheli bulvarit mööda lemmikuimast vihmavarjupoest:

IMG_0130

Olen nende võluvat valikut korduvalt läbi akna imetlenud, nüüd aga astusin sisse ja ostsin oma lemmikvarju endale sünnipäevaks.:) Hiljem korraldasime sellele kaunitarile Palais-Royal’i aias fotosessiooni. Eks sobi ju see disain nii hästi selle aia must-valge tiibustikuga?

vihmavari

Järgmine peatus oli Saint-Micheli bulvari otsapealses raamatupoes, kust meiega tuli kaasa väga suurepärane heegeldamisraamat ning siis põikasime Shakespeare’i raamatupoodi kaldaäärsel.

IMG_0140

Sattusin sellesse poodi esmakordselt ca 20 aastat tagasi, kui olin sealsamas lähedal lapsehoidja. Tookord astusin sinna pühapäeva pärastlõunal juhuslikult sisse ning poe omanik, hallipäine vanahärra kutsus mind ülakorrusele teed jooma. Selgus, et sel kellaajal käib seal koos kultuuriinimeste ingliskeelne vestlusring. Mäletan, et tutvusin seal ühe Venemaalt pärit naisrežissööriga, kellega olime hiljem lühikest aega ka kirjavahetuses.

Nüüd ma tean, et see hallipäine mees oli poe kunagine asutaja George Whitman, Walt Whitmani vend. George Whitman suri 2011. aastal 98-aasta vanuselt.

See pood on kahtlemata väga eriline. Seal hõljub endiste aegade vaim. Ülakorrusel võib istuda kaua ja vaadata avatud aknast välja Jumalaemakirikut. Või siis unustada ennast  tillukesse toakesse, kus tihtipeale keegi mängib klaverit:

IMG_0138

Carelile meeldis toksida kirjutusmasinal olulisi mõtteid:

IMG_0137

Raamatupoest edasi viis tee meid Saint-Louis’ saarele maailma parima jäätise järgi, siis piki Seine’i paremat kallast. Conciergerie’ lähedale on suveks tekkinud selline ajutine rannariba:

IMG_0002 - Copie

Paremat kallast ääristavad arvukad loomapoed, mälestus sellest ajast, kui seal veel linnuturg asus. Käisime sees peaaegu kõigis neist ning lahkusime napilt ilma kahe valge hiireta, kes C. südame võitsid. Siis põikasime Louvre’i juurde, et jahutada purskaevudes oma jalgu, läksime läbi Palais-Royal’i aia, jõudsime tiiruga les Hallides’ide juurde ning tegime viimased hädavajalikud sisseostud kokatarvete poes (kindlakujulised vormid koolis õpitud kookide jaoks). Pompidou juures oli söögipaus ning päeva lõpetuseks siirdusime Arts-et-Metiers’ muuseumisse, mis on just sobivasti neljapäeviti poole kümneni õhtul lahti ja pealegi tasuta.

IMG_0019 - Copie

Muuseumi ees tervitas meid Vabadussamba väike koopia. Selle originaalmaketti hoitakse muide alates eelmisest aastast samas muuseumis. Varem oli originaal Luksemburgi aias. Muuseum oli väga lahe, ma imestan, et meil seal varem käimata oli. Tegu siis teaduse ja tehnoloogia ajaloole pühendatud paigaga, mis on täis põnevaid masinaid ja instrumente sajandite tagant.

IMG_0036

IMG_0026 - Copie

IMG_0038 - Copie

Careli rõõmuks oli parajasti ka ajutine filmiteemaline näitus robotitest.

IMG_0028 - Copie

Kes lastega pikemalt Pariisis, siis sinna muuseumisse tasuks nendega kindlasti minna!

Arts-et-Metiers’st oli paar sammu jalutada Kaia juurde ning siis me tegime pakkimisega algust. Uskumatu, kui palju on osava paigutamise korral võimeline mahutama üks väike 30-ruudune korter!

Rubriigid: Kokakool Pariisis, Pariis. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s