Viimane demo ja eksam

No vot siis. Hakkabki mu seiklus siin läbi saama. Tahaks ve-e-el! Viimane kuu on olnud ilmselt kõige õnnelikum ja huvitavam aeg minu elus. Tundub, nagu oleks algus olnud alles äsja.. Aga kui palju me oleme õppinud ja oma oskusi lihvinud! Ikka päris suur vahe on mu esimeste ja viimaste kookide vahel.

Viimane, 20. demo oli eile. Selle viis läbi Chef Pascal, keda oleme ilmselt koolis kõige rohkem näinud. Teemaks śokolaadi- ja bergamotivahuga ning apelsinikrõbedikuga kook (prantsuse keeles Entremets chocolat-bergamote et croquant d’orange). Seda kooki me ise praktikas järgi tegema ei pidanud,  sest 20. praktika oli meil juba lõpueksam.

Chef valmistas 4 väikest ja 3 suuremat kooki ning kaunistas erivärviliste glasuuridega.

ipod 050

 Kuna tegu oli viimase demoga, serveeriti meile koogi kõrvale ka śampanjat:

ipod 053

ipod 060

Peale demo kiirustasid kõik koju õppima. Pähe tuli õppida 10 koogi retseptid ja tegevuskäigud. Tegu polnud just liiga lihtsa ülesandega – ikka 36 grammi śokolaadi ja 21 grammi maisijahu, 4 grammi soola ja 60 grammi muna.. Õnneks oli Carel mulle õppimisel suureks abiks, ta tõesti viitsis minult tundide kaupa õigeid koguseid küsida ning pistelist järelkontrolli teha.:)

ipod 064

Täna hommikul olime siis kolmveerand kaheksa kooli ukse taga, pestud ja triigitud riided kotis (et mitte kaotada väärtuslikke punkte triikimata vormi pärast). Grupikaaslased tundusid üllatavalt rõõmsad ja rahulikud, arvasin, et närveldamist on enne eksamit rohkem.

Loosisime endale sinised ja kollased kettad – sinised pidid tegema Baski kooki ja kollased (mina) – üllatus, üllatus – Kolme Kuninga Kooki! Just täpselt seda jubedat kooki, mille puhul me olime peaaegu kindlad, et seda eksamile ei võeta, kuna ilmateade prognoosis tänaseks kuumarekordi 35 kraadi ringis ning see pole just kliima, kus oleks väga mugav lehttaigent rullida. Mäletatavasti kujunes just see kook meil praktikas kollektiivseks katastroofiks ning paljude taignad lõpetasid chefi lennuka käeliigutuse tagajärjel prügikastis.

No ja nüüd siis tuli just see kook mulle eksamiks! Selle valmistuskäik ei ole iseenesest keeruline, kui vaid ruum piisavalt jahe oleks. Õnneks tundus, et praktikaklassis oli konditsioneer täisvõimsusel tööle saadud.

Sellega halvad üllatused ei lõppenud. Sest milline chef tuli meie eksami läbiviijaks – otse loomulikult puhkuselt naasnud ebastabiilse närvikavaga Chef C.! Teda nähes vajusid mu grupikaaslased ikka väga näost ära. Eksam on ju isegi piisavalt pingeline katsumus ning nüüd siis tuli sellega hakkama saada olukorras, kus Chef kisendab, kõiki tagant kihutab, kärgib ja kamandab. Ega ma muidugi lootnudki eksamit Chef Walteriga teha, aga oleks võinud olla Tranchant või siis vähemalt Pascal. Chef Olivier oleks minu jaoks siiski  isegi veel hullem olnud, sest see inimene lihtsalt ajab mind millegipärast närvi.

Tegelikult läks mul aga kõik isegi palju paremini, kui lootnud olin. Ehkki Chef C. oli täiuslikult omas elemendis ja ajas vähemalt 4-5 inimest nutu äärele või isegi üle serva, siis minusse suhtus ta üllatavalt lahkelt. Ma ei tea, kas tal oli meeles veel see siirupiämbri-lugu või oli põhjus selles, et ma räägin prantsuse keelt. See tundub olevat tema silmis suur pluss. No ja siis veel see ka, et ma olin oma asjadega kogu aeg ülejäänud grupist sammukese ees ning sain oma koogi esimesena valmis ja ahju. Nii et tal polnud põhjust mind tagant kihutada.

Samas tuleb Chef C. kiituseks öelda seda, et kui oli näha, et paar tükki oma Baski koogi vormi saamisega kuidagi õigeks ajaks valmis ei jõua, siis ta läks ja rullis neil selle taina ise ära ning tõstis vormi. Nii et abikäe sirutamisega ei ole see Chef kitsi.

Lõpetasin 15 minuti enne kella kukkumist. Kokku oli meil aega 2,5 tundi ning iga ületatud minuti eest arvestatakse eksamihindest maha 2 %. Nii et 10 minuti hilinemist tähendab juba üsna kindlat läbikukkumist. Siis tuleks kogu kursus uuesti maksta ja läbi teha. Õnneks tundus, et meie grupis mahtusid kõik ettenähtud aja sisse (mis näitab, et Chef tegi kupjana tõhusat tööd ;).

Siin siis minu lõppakord – tehniline töö muretaigna vormistamisega, Pithiviers ja Sacristains:

ipod 063

Rubriigid: Kokakool Pariisis. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s