Alhambra

Laupäeval oli meie viimane praktika ning teemaks kook nimega Alhambra. Selleks tuleb kõigepealt küpsetada keeksivormis śokolaadibiskviit, siis lõigata see siinide vahel 5 kihiks, laduda tükid uuesti samasse vormi tagasi ning valada kihtide vahele śokolaadiganache’i (śokolaad & vahukoor). Tahenenud kook tuleb üle valada śokolaadiglasuuriga ja kaunistada martsipanroosidega. Kõige raskem osa on just see glasuuri valamine, sest seda tuleb teha kiiresti ja kindla käega, igasugused parandused jäävad hiljem koogi pinnalt selgesti näha. Siin proovibki Chef ühe koogi rikutud glasuuri parandada:

Merle1 2066

Viimane praktika möödus imetoredas meeleolus, sest saime endale tõelise kingituse – kõigi lemmiku Chef Walteri. Tema on see pensionile jäänud kondiiter, kes ei ole LSB koosseisuline õppejõud. Ta väga armastab meie gruppi, ehkki ma kahtlustan, et tegelikult on ta samamoodi südamest armastanud ka kõiki teise gruppe. Kuna ta inglise keelt eriti ei räägi, siis suhtles ta minuga teistest rohkem ning kasutas mind oma praktikates paaril korral ka tõlgina.

Meie viimane etteaste kukkus välja selline. Minu kook on parempoolse rea eestpoolt kolmas:

Merle1 2069

Merle1 2065

Chef Walteriga oleme alati ka grupipilte teinud. Seekord läks küll lõpetamisega kiireks, sest meie aeg oli juba läbi  ja uus rühm tuli sisse, nii et pildistada tuli käigu pealt. Mina sokutasin ennast viimasel hetkel teiste taha.

Merle1 2071Kahju mõelda, et selles koosseisus meil enam kunagi ühtegi praktikatundi ei tule. Meil on olnud väga sõbralik, rõõmsameelne ja üksteist toetav grupp. Nii mitmedki meist jätkavad juba sügisel keskastmel, teised kavatsevad tagasi tulla järgmisel aastal. Eks minagi loodan, et elu annab mulle võimaluse seda põnevat rada jätkata.

Rubriigid: Kokakool Pariisis. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s