Pirnišarlott ja Mogador

Eilse demo ja praktika teemaks oli üks kõige hõrgumaid kooke, mida me seni õppinud oleme, nimelt pirniśarlott.

Selleks tuli valmistada biskviittaigen ja pritsida küpsetuspaberile eraldi koogipõhi, pealmine kiht ning külgmine ring, mida prantsuse keeles nimetatakse “cartouche’iks”.

Nendest detailidest vormisime õõnsa koogi, mille sisse läks źelatiiniga tugevdatud pirnivaht, mis koosnes Itaalia beseest, vahukoorest ja pirnipüreest. Nikerdamist oli omajagu, aga tulemus kindlasti vaeva väärt.

Nii demo kui praktikat viis läbi Chef Olivier, kellega mul seni väga häid kogemusi pole olnud. Chefi koogid tulid välja sellised:

Merle1 1997

ning teda ennast saab näha siin:

Merle1 1999

Lisaks näitas chef praktikas ühte võimalust, kuidas kasutada ära oma seismajäänud brioche’id – need tuleb lõigata ümmargusteks ratasteks, katta mandlikreemi ja mandlilaastude (või siis mis tahes kättesaadavate puuviljadega) ning tulemuseks on sellised Bostocki-nimelised koogikesed:

Merle1 1998

Praktikas sujus mul sel korral õnneks kõik ideaalselt ja chef jäi rahule. Ütles, et täheldab minu puhul suurt arengut.:)

Minu kätetööMerle1 2004Kodus kadus pirniśarlott rekordilise kiirusega, hommikuks jäi vaid väikene tükk 🙂

Tänane kook kandis salapärast nime Mogador. Tegu on koogiga, kuhu ei lähe grammigi võid!!  Koosneb ta śokolaadibiskviidist ja śokolaadimousse’ist ning on maitsestatud vaarikamoosi ja vaarikabrändiga.

Demol astus üles Chef Jordan, kes on noor ja väga andekas kondiiter, saanud paljudel võistlustel auhinnalisi kohti. Chef Walteri sõnul on ta Prantsusmaal hetkel üks oma ala tippe – kondiiter, aga samas ka kunstnik.

Chef Jordan valmistas mängleva kergusega 4 Mogadori. Kusjuures ta paistis silma sellega, et erinevalt teistest chefidest peksis ka tema kõik käsitsi vahtu: biskviittaigna, vahukoore, munakollased..

Chefi koogid tulid sellised:

Merle1 2007

Merle1 2008

ja ta ise on sellel pildil:

Merle1 2005

Ka meie grupi praktikat juhendas sama chef. Saime kõik kiita. Et töötame läbimõeldult ja puhtalt ning et grupi tulemus kokku oli 80%, mis olevat kõrge näitaja. Minu panus selle tulemuse saavutamiseks oli selline:

Merle1 2009

Pealmine kreem on natuke laiali, sest hetkel valitseb Pariisis troopiline leitsak ja śokolaadivaht kippus selle käes vormi kaotama. Aga maitse on suurepärane!

SAM_0413

Rubriigid: Kokakool Pariisis. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s