Dolce vita

Laupäeva hommikupoolik oli mul vaba, nii et sai käia avastamas André Citroeni parki. Õhupall seekord õhku ei tõusnud, sest väidetavalt oli liiga palju tuult.

Merle1 1954

Küll aga sai joosta läbi selliste toredate purskkaevude:

Merle1 1955

Kella poole neljast oli meil koolis 2 praktikat järjest, kus me valmistasime 3 erinevat kuju brioche, sarvesaiu, śokolaadisaiu ja rosinakeerdusid. Juhendajaks südamlik Chef Walter. Sel ajal, kui tainad kerkisid, oli meil natuke vaba aega, mida kasutasin selleks, et chefiga juttu ajada. Ta rääkis, et on juba pensionil, aga varasemalt kuulus talle Pariisis pagariäri. Kui ta selle pensionile jäädes maha müüs, hakkas tal kodus natuke igav. Nii oli väga tore, et Chef Cotte teda kooli kutsus – algul eksameid hindama, aga siis ka praktikaid juhendama. Tema jaoks on noortega töötamine suur rõõm. Ta ei kiida heaks praegu koolis töötavate noorte chefide karme meetodeid, kus chef vaid eemal seisab ning käske ja korraldusi jagab.  Tema meelest peaks kondiitri eriala olema puhas rõõm ja fun.

Ta ise õppis omal ajal hoopis Ferrandis, mis on prantslaste endi esimene valik kokakoolide seas. Seal saavad noored õppida tasuta. Chef Walter tunnistas, et ehkki ta on ise 50 aastat kondiitrina töötanud, siis enne seda, kui Chef Cotte ta LCB-sse kutsus, polnud ta sellest koolist kuulnudki. Nii et see kool on tõesti palju tuntum piiri taga kui Prantsusmaal.

Igal juhul meie saiad kerkisid ja küpsesid kõik imeliselt ning koju kõndisin kahe pilgeni kotiga.

Kõike kokku oli selline kuhi:

Merle1 1962

Siin siis hurmavad sarvesaiad:

Merle1 1966

śokolaadisaiad:

Merle1 1964

rosinasaiad:

Merle1 1969

brioche’id:

Merle1 1967

Pühapäev oli 14. juuli, mis teatavasti Prantsusmaa rahvuspüha ja Bastille’ vallutamise aastapäev. Hommikul käisime Champs-Elyséel vaatamas sõjaväeparaadi. Rahvast oli palju, ilm imeilus ja troopiliselt soe. Nagu ikka, avaldasid suurimat muljet kujundlendamist tegevad lennukid ja helikopterid.

Pärast paraadi sõitsime Versailles’sse. Kristile meeldivad prantsuse pargid, nii et möödapääsmatu oli sõita vaatama seda Kõikide Parkide Kuningat.

Merle1 1996

Merle1 1987

Merle1 1992

Imetlesime töötavaid purskkaeve ning tegime ka tunniajase paadisõidu Suurel Kanalil. Aerud usaldasime Careli kätte, kes sai paadimehe rolliga suurepäraselt hakkama.

Merle1 1981

Pikk ja ilus pühapäev lõppes ilutulestikuga Eiffeli torni juures Marsi väljakul.

Rubriigid: Kokakool Pariisis. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s