Demod ja praktikad, demod ja praktikad

Koolis on väga tore. Kahjuks on juba üle poole meie programmist läbi ning ülejärgmise nädala teisipäeval ootab meid juba lõpueksam. Tahaks õppida aina veel ja veel, eriti nüüd, kus retseptid iga päevaga aina põnevamaks lähevad. Loodan väga, et mul on võimalus järgmisel aastal siin keskastme kursusel jätkata.

Kõik meie 42 kursuslast on hästi rõõmsad ja head inimesed. Need omadused vist käivadki sellise magusa elukutsega kokku. Ehkki neid, kes päriselt sellel erialal juba töötaksid või alustada plaaniksid, polegi meie seas teab kui palju. Pigem on tuldud siia lihtsalt midagi uut õppima, puhkust veetma, vaheldust otsima. Näiteks meie grupi üks andekamaid, Hondurasest pärit naine on päriselus tehnikaülikooli õppejõud. Seevastu üks prantslanna kavatseb tõesti avada oma kohviku ühel Kariibi mere saarel. Nad müüsid juba mehega maha korteri Pariisis ning ostsid asemele purjelaeva.. Nii põnev!

Vahepeal on meil olnud mitu demo ja üks praktika.
Esimese neist viis läbi chef Tranchant, kelle jaoks oli see meiega esimene demo. Ta on chefidest ehk kõige toredam – hästi rõõmsameelne ja rahulik ning samas väga professionaalne. Ütles, et hakkab juhendama sügisel alustavat keskastme kursust. See tõi klassis kaasa muidugi vaimustushüüded ja aplausi – paljud meie hulgast jätkavad sellel kursusel. Mitte mina.. nuuks.
Chef Tranchant armastab lihtsust ja ratsionaalsust. Kui mõni teine chef on demol ajanud tehnika ülearu keeruliseks, siis tema valas kõik ained ühte suurde kaussi kokku ja segas taina üks-kaks-kolm valmis. Paljud asjad tundusid tema esituses võluvalt kerged.

Merle1 1939
Teemaks oli karamelliseeritud pirnide ja mustsõstardadega beseekook, mis maitses väga hõrgult.

Meie sama koogi praktikat juhendas chef Olivier, kellega mul seni häid kogemusi pole olnud. Tegu on närvilise ja nõudliku tüübiga. Ukse taga oodates vajusid ka kõik grupikaaslased näost ära, kui kuulsid, kes meie seekordne chef on. Leiti, et see pole õiglane, et just meie grupil nii sageli kõige hullemad chefid satuvad.

Õnneks seekord kõik siiski laabus. Enam-vähem kõik said oma koogiga hästi hakkama  ja chef jagas kiidusõnu. Minu oma tuli välja selline:

Merle1 1940

Kodus kadus see kook praktiliselt ühe õhtuga taldrikult. Pole ka imestada, sest erinevalt varasematest läks sellesse kooki võid imevähe.

Eile oli meil aga 2 suurepärast demo üksteise järel. Teemaks brioche’id ja sarvesaiad. Kuna mõlemate tainas vajab kerkimiseks üksjagu aega, siis esimeses demos valmistas ja vormis chef Pascal tainad ning järgmises demos viimistles ja küpsetas kuhja erinevat sorti saiu.

Sellel pildil on näha brioche’id enne ahjuminekut:

Merle1 1941

Merle1 1944

Palmikud:

Merle1 1942

Chef Pascal tööhoos:

Merle1 1943

Oo, kogu demosaal oli võrratut lõhna täis! Oli ülimalt muljetavaldav, kuidas Chef Pascal napilt 5 tunniga täitis kõik ahjud ja lauad vaimustavate, hästikerkinud, suussulavate nupsu-, śokolaadi- ja sarvesaiade, rosinakeerdude, aprikoosilootsikute, kirsituulikute … ja mille kõigega veel!

Merle1 1947

Merle1 1948

Demo lõpus vallandus saalis tormiline aplaus ja braavo-hüüded. Kui saiad taldrikutele jagati, kostus igast nurgast mõnda aega vaid: “mmmm….., oh my god!…..mmm!” ning prügikasti seekord küll ükski ülejääk ei jõudnud. Mindi hoopis laua juurde endale mõnda saia koduteele kaasagi napsama. Jah tõepoolest, ehkki Pariisi pagariäridest võib saada vägagi häid sarvesaiu, mida kahjuks ei saa öelda Brüsseli või mõne teise linna kohta, siis midagi nii head pole mul seni õnnestunud saada isegi Pariisis.
Täna pärastlõunal on meil siis omakorda 2 praktikat järjest, kus me sama häid sarvesaiu teha proovime. Väga õigel ajal – homme on 14. juuli ehk siis Prantsusmaa rahvuspüha – ilus on alustada pidupäeva omaküpsetatud croissantidega.

Rubriigid: Kokakool Pariisis. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s