Tartaletid

Täna oli meil väga tore teema – tartaletid. Need on sellised madalad ümmargused koogikesed, kus muretaignapõhi kaetakse erinevate täidistega. Midagi tõeliselt head!

Hommikust demo viis läbi Chef Pascal, kellel tuli kahe ja poole tunniga valmis meisterdada ca 40 tartaletti erinevate katetega: śokolaadikreemiga, sidrunikreemiga, apelsinikreemiga, mandlikreemiga, pirnidega, aprikoosidega, keedutaignaga.. võib-olla midagi veel. Sellise töömahuka ülesande puhul pole muidugi imestada, et chef jäi kõvasti ajahätta ja demo lõppes tervelt 40 minutit ettenähtust hiljem. Sellist asja pole meil varem juhtunud, sest üldiselt peetakse kellast lausa pedantse ja väga ebaprantslasliku täpsusega minuti pealt kinni. Õnneks pidi meie demo järel olema nagunii tunnine lõunapaus, nii et otseselt jalgu me kellegile ei jäänud. Chef Pascali ajahädal oli minu meelest 2 põhjust – esiteks on ta väga hea südamega ja vastab kõikidele küsimustele, ka üsna rumalatele, hästi pikalt ja põhjalikult. Tal on selline koolipapa hingelaad. Mäletan, et kui meil temaga lehttaigna demo oli, siis tõi ta tagaruumist lausa tahvli välja ja joonistas meile hoolega ja mitmevärviliselt erinevaid lehttaigna läbilõikeid. Teine hilinemise põhjus oli aga see, et assistent sattus talle jälle see üsna koba, kes ka makroonide demo peaaegu untsu ajas (viskas ära Chefi valmistehtud täidised).  Naljakas oli aga see, et mingi hetk hüppas meie seast püsti üks Hiina neiu Ping Ping ja hüüdis: “Chef, te ei jõua õigeks ajaks, kas te vajate abi?” Kuna kell oli juba 20 minuti üle läinud, siis arvas chef, et see võiks ehk olla tõesti hea mõte ning Ping Ping kihutaski demolaua taha. Tegelikult oli ta seal ehk rohkem segav faktor kui abiline, aga igal juhul lõbustas selline kuraasikus kogu gruppi omajagu.

Chefi suure töö tulemust saab näha siin:

Merle1 1931

Merle1 1932

Sama chef Pascal juhendas ka meie praktikat. Panen tähele, et temaga mul alati kõik asjad õnnestuvad, seevastu Chef O. mõju on mulle täpselt vastupidine. Minu tänased tartaletid, 3 śokolaadiga ja 3 apelsinikreemiga, tulid välja sellised:

Merle1 1934

SAM_0314

Rubriigid: Kokakool Pariisis. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s