Seiklus algab!

 

Merle 022

Ja ongi käes see kauaoodatud päev, kus minust uuesti kooliõpilane sai. Eks see mõte oli minus võrsunud juba pikemat aega, aga otsustava sammu astusin selle aasta alguses – taotlesin juuni- ja juulikuuks puhkust ning kandideerisin Cordon Bleu kooli Pariisis. Jah, samasse maailma vanimasse, 1895. aastal asutatud kokakooli, mis kindlasti on paljudele tuttav filmist Julia & Julie.
40-eluaasta künnisel, kus pea pool elu juba elatud, võiks ju lõpuks hakata tegema asju, mis päriselt meeldivad ja ehk isegi õppida täiesti uut eriala. Ning kui juba ennast kondiitriks koolitada, oleks eriti äge teha seda Prantsusmaal, croissantide ja makroonide kuningriigis. Algul oli see lihtsalt üks unistus, millega tore mängida, aga elu poetas mu teele järjekindlalt märke ja vihjeid ning vahel andis lausa selgesõnaliselt ja üheselt mõista, et pelgalt unistuseks see jääda ei tohiks. Minu eriline tänu tegudeni jõudmisel kuulub Siljale ja Merlele, kes samas koolis õppides olid ja (on jätkuvalt) mulle suureks inspiratsiooniallikaks.

Veebruarikuus sõitsin Pariisi ja viisin dokumendid (ankeedi, motivatsioonikirja, kõrgharidust tõendava diplomi) ise kooli. Kandideerisin kondiitri eriala algtaseme suvisele intensiivkursusele. Positiivne vastus saabus paari nädala jooksul. Siis tuli ära maksta õppemaks. Vaatamata üsna krõbedale hinnale on see kool maailmas väga populaarne ja kohad täituvad kiiresti. Nende maja ei ole ka eriti suur, nii et palju sinna korraga õppima ei mahugi. Näiteks praegu on kõik kohad täidetud ja erinevatel kursustel kokku 350 õpilast.

Ma olen väga õnnelik, et elu andis mulle sellise imelise võimaluse! Võtan seda kui suurt seiklust. Ning samuti kui juubelikingitust iseendale.
Lõppude lõpuks ütles juba Ratatouille: Kõik võivad kokata!

Merle 001

Samavõrd kui mul vedas kooli sissesaamisega, vedas mul ka korteri leidmisel. Tegemist on tõesti hästi nunnu elamisega, mis koolist vaid 5-minutilise jalutuskäigu kaugusel. Arvestades seda, kui kallid ja samas mikroskoopilised on Pariisi korterid, on mul hullupööra vedanud. Juba piltide pealt tundus see korter väga armas ja meeldis meile Careliga esimesest pilgust. Otsustavaks argumendiks sai see, et elutoa seina kaunistas suur raamitud Ratatouille-filmi plakat. See oli ju ilmselge vihje, et korter on õige.:) Eile jõudsin siis Pariisi kohale ja tõepoolest – täpselt minu pesa!

Merle 002

Maja väljast on selline mittemidagiütlev:

Merle 014

Aga ukse taga peitub armas siseõu:

Merle 015

Minu teisel korrusel asuvasse korterisse pääseb sellest punasest uksest:

Merle 017
Korteris on kõik eluks vajalik olemas: arvuti, muusikakeskus, telekas, hunnik DVDsid, raamatuid, isegi lauamänge…

Merle 006

Elutoas siis minu kahe lemmikfilmi plakatid:

Merle 004

Magamistoas buda:

Merle 003

Isegi vann on, mis on Pariisis täitsa luksus:

Merle 009

Omanik oli mulle saabumistervituseks pannud lauale pudel veini:

Merle 007

Ja lilled olid ka värsked:

Merle 011

Nii et väga äge elamine ja ma naudin juba ette seda 5 nädalat, kus mul on õnn siin elada! Omanik ise Pariisis ei ela, aga ta helistas mulle eile ja soovis teretulemast.:)

Merle 008

Täna hommikul oli mul siis kooliga esimene  kohtumine.
Kogunesime saali, kus chefid tavaliselt demosid korraldavad. Alustuseks pidas direktor umbes tunniajase kõne. Rääkis muidugi prantsuse keeles, aga vahva austraallannast tõlk pani kõik kohe ka inglise keelde. Nalja sai selle tunnikese sees omajagu, tundub, et kokku on sattunud lõbusad inimesed. Muu hulgas saime teada, mis kõik on koolis rangelt keelatud – hilineda (isegi, kui jääd ühe minuti hiljaks, siis sisse enam ei pääse ja saad hindeks nulli. Viis nulli tähendab juba seda, et sind ei lasta eksamile), ehted (hügieenikaalutlustel, ainult abielusõrmus on lubatud), mobiiltelefon (lubatud ainult talveaias, kus õpilased puhkavad), make-up (hakkab palavaga sulama, määrib ära valge kaeluse ning põhjustab hügieenihinde alandamist), eksamil spikerdada (vahelejäämise korral ei ole lubatud 5 aasta jooksul ühtegi LCB kooli astuda. Prantsumaal pidavat kohe selline seadus olema, kehtib ka teiste koolide puhul) jne.
Meid manitseti, et intensiivkursus saab olema ikka tõesti intensiivne ja soovitati sõnaraamatust selle sõna tähendus hästi järele vaadata. Pole juttugi Pariisis mõnusast ajaveetmisest ja Seine’i kaldal lebotamisest. Kursused algavad pea iga päev 8.30. (üks blokk kestab keskmiselt 3 tundi). Järgmised algusajad on 12.30, 15.30 ja 18.30. Päris 12 tundi me iga päev siiski koolis veetma ei pea, sest tunniplaanis on õnneks siin-seal auke ka. Algtasemel on kokku 20 demo ja 20 praktikumi. Standardprogrammi, mis tavaliselt kestab 11 nädalat, teeme meie intensiivis läbi 4 nädalaga.
Kokku on meid sellel kursusel 42 inimest, kes jaotati 3 gruppi: A (mina), B ja C. Kokku on tuldud tõesti igast maailma otsast – tutvustusringil tundus, et kõik kontinendid on esindatud: kõige rohkem oli rahvast vist Hong Kongist, aga mitu inimest oli ka Austraaliast, Brasiiliast, Venemaalt, USAst, Suurbritanniast, Indiast.. Siis veel näiteks LAV, Honduras, Taiwan, Hispaania. Eestist muidugi mina ainsana.

Saime kätte oma kokariided – igaüks 3 jakki, 2 paari pükse, 3 põlle, 3 rätikut, 2 mütsi, 3 kaelarätikut. Ainult kokakingad tuli meil endal eelnevalt muretseda. Kodus pidime pükste pikkuse ise parajaks õmblema. Täisvarustus näeb välja selline:

Merle 021

Lisaks saime kingituseks hunniku köögivarustust – alates suurest valikust kokanugadest kuni vispli ja tordipritsini. Noad on tõesti väga teravad – piisas, kui pöidlaga vaid õrnalt teravust proovisin, kui oligi korras. Õnneks olen piisavalt plaastreid kaasa varunud.
Kõik need uued asjad paluti meil kodus personaalselt märgistada, et need praktikumides teistega segi ei hakkaks minema. Siingi kulusid plaastrid marjaks ära, kleepisin igale asjale tüki oma kosmose ja ufodega plaastrist.:) Neile piltidele mahtus vaid mingi osa kogu sellest kraamist:

Merle 018

Merle 019

Merle 020

Homme siis juba algavad demod ja praktikumid. Olen nii põnevil!!

Rubriigid: Kokakool Pariisis. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s