Van Gogh, tulbid ja juustukerad

15

Nelipühade puhul kingitud vabad päevad veetsime sel aastal Amsterdamis. Oli plaanis külastada Van Goghi muuseumi ja Tropenmuseumi, jalutada lilleturul ja kanalite ääres, käia kingapoes, mineraalide ja fossiilide poes ning süüa juustu.

02

Selle programmi täitsime 90% ulatuses, sest Van Gogh jäi seekord nägemata. Nimelt ootas meid piletikassas silt, et selleks päevaks on piletid juba välja müüdud ning osta saab pileteid ainult järgmise päeva kellaaegadeks! Midagi taolist pole õnnestunud veel ühegi riigi muuseumis kogeda, ehkki me oleme neis ju ikka üksjagu käinud.

Põhjuseks on ilmselt tulbid, mille õitsemine tähistab Amsterdami kõrghooaega ja toob linna turiste pilgeni täis.  See kõrghooaeg andis ennast üksjagu valusalt tunda ka hotellihindades. Rahakott ei lubanudki jääda rohkemaks kui üheks ööks. Aga hotell iseenesest oli kena – ehitatud endisesse teatrimajja otsapidi Dami väljaku ääres. Kunagist teatrit on aimata hotelli fuajees:

04

Tuba oli suur ja hommikusöök rootsi lauas väga hea. Nii et iseenesest võiks seda hotell Rho’d soovitada küll.

Kui Van Goghi muuseumi ründasid kunstijanused rahvamassid, siis meie teise päeva sihtkohas, etnograafiale pühendatud Tropenmuseumis ei olnud eriti kedagi.

10

Sai rahulikult ringi jalutada ja uudistada põlisrahvaste kunsti, millest mõni osakond,  näiteks Paapua Uus-Ginea inimsööjate väljapanek ikka omajagu üllatusi pakkus. Tropenmuseumi kollektsioon ei ole ehk nii muljetavaldav kui Branly muuseum Pariisis, aga igal juhul väga huvitav. Hollandlased on ju ilmakuulsad meresõitjad ja maadeavastajad ning aja jooksul omajagu vaatamisväärset kokku kandnud.

Tropenmuseumist välja tulles saime kokku nelja tarmuka hanemammiga. Oli näha, et nad on hästikasvatatud linnud, sest teed ületasid nad ilusasti selleks ette nähtud kohas.

11

väike

Teisel pool teed kustutasid nad vihmaveeloigus janu ning tatsasid siis sama mõõduka sammuga tagasi. Autod ootasid nende järel tükk aega ning mõni kärsitum andis signaali, aga hanesid see ei heidutanud. Märkimisväärse operatiivsusega jõudis kohale ka politseiauto, aga nemadki ei teinud muud, kui vahtisid hanedega mõnda aega läbi akna tõtt ja sõitsid siis minema.

väikee

Peale hanedega tutvumist sattusime Papabubble’i väiksesse kommiärisse, kus neiu ja noormees parasjagu suhkrumassist vaarikakaramelle valmistasid.

18

Uskumatu oli see, et vaatamata sellele, kuidas see poiss seda massi muljus, sõtkus ja venitas, oli lõpptulemuseks peenike toru, mille neiu ketasteks jupeldas ning iga ketta keskel ilutses täiuslik punane vaarikas! Kuidas on võimalik, et see vaarikas seal massis kogu aeg nii veatult püsis? Kokku on nende valikus paarkümmend erineva maitse ja pildiga kommi:

Papabubble-007

Hiljem kodus Papabubble’it guugeldades leidsin ühe artikli, kus nende kommimeistrite fantaasiat peetakse Willy Wonka vääriliseks ning ma olen sellega täiesti nõus. Poode leidub neil üle maailma ning võimalik on tellida ka täiesti isiklikke komme, nagu näiteks need siin internetiavarusest leitud pildil:

Papabubble-5

Olles selliste kommide valmimist oma silmaga näinud, tuleb tunnistada, et tegu on Suurte Võluritega.

Kommidele lisaks tõime Amsterdamist muidugi kaasa ka juustukera. Mitte küll nii suure, nagu sellel aknal näha võib, aga siiski parajalt pontsaka.

03

Nägime palju jalgrattaid, millest mõned olid erilisemad kui teised:

05

rattad

armsaid ülestõstetavaid sildu:

17

nunnusid detaile majadel:

01

Ja värvidest rõkkavat lilleturgu, kus peaesinejateks olid tulbid, aga õitses ja laulis ka iga tillukene kaktus:kaktused

Koju tõime heliseva kausi Tiibeti poest, kotitäie tulbisibulaid, mõned mäekristallid ja kollased sussid. No mida on veel õnneks vaja!

Rubriigid: Holland. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s