Kevad!

Tervureni sünnipäev3

Kauaoodatud kevad on lõpuks käes. Meie aias ei möödunud seekordne pikk talv küll mitte päris ilma kaotusteta – hüvasti tuli jätta köögiakna all ilutsenud suure hortensiaga. Saagisime põõsa maha ning C. püüdis mitu päeva ka selle juurt välja urgitseda. Päris uskumatu, kui võimas võib ühe lillepõõsa juur olla – kätte me seda ei saanud ning hortensiast jäi peenrale võimas känd. Selle kõrvale istutasime uue tillukese hortensia, mille tõime Amsterdami lilleturult.

Õnneks pirnipuud on täies elujõus ning õievahuga kaetud:

pirnipuud kevadel

Täielik õndsus on süüa hommikusööki õitsvas aias! Oleks vaid rohkem päikesepaistelisi nädalalõppe, kus seda kõike rahulikult nautida saab.

Kirsiõite aeg möödus sel aastal minu jaoks kuidagi märkamatult. Kuni ühel päeval poest tulles märkasin, et tee jalge ees kumas heleroosalt..:

kirsipuud

Kevadhooajal jätkub Belgias muidugi küllaga pidusid ja pillerkaari. Võid olla täiesti kindel, et kui lähed nädalavahetusel linna peale, satud ikka juhuslikult kuhugi tantsu ja tralli keskele. Näiteks mõni nädal tagasi, kui käisime Midi tänava raamatupoes, ristusid meie teed hiigelnukkudega, keda Belgias väga armastatakse ning erinevatel üritustel tihtipeale välja tuuakse. Neil kõigil on muidugi oma sümboolne tähtsus ja tähendus. Milline see täpselt just nendel tegelastel oli, jäigi meil välja selgitamata, aga näiteks see naine siin tundub käes hoidvat Püha Miikaeli, kes on Brüsseli kaitsepühak.

kujude paraad2

Maikuus tähistas oma sünnipäeva meie kodulähedane Tervureni avenüü. Mitme kilomeetri pikkuselt oli tänav täidetud peomeeleolus inimestega. Nagu ikka, olid programmis erinevad lõbustused lastele, vanade autode näitus, kirbuturg, pillimehed, müügiletid..

Tervureni sünnipäev2

 

Tervureni sünnipäev5

Trammimuuseumist tuuakse selleks päevaks Tervurenile sõitma vanaaegsed trammid:

Tervureni sünnipäev

Ainus, mida me üles ei leidnud, oli paljureklaamitud hiigelomleti küpsetamine 10 000 munast. See-eest aga nägime külalisi Binche’i linnast – kuulsaid Gilles’e. Need polnud küll nood linna parimad mehed, kes tohivad Gilles’i kostüüme kanda linna veebruarikuisel karnevalil, vaid nende järelkasv, Binche’i linna tublimad poisid. Kostüümid olid neil detailideni tõetruud: jaanalinnusulgedest mütsid, puukingad, õlgedest kõhud ja apelsinid vitstest punutud korvides:

Tervureni sünnipäev7

Tervureni sünnipäev8

Veel üks igakevadine üritus on ELi institutsioonide lahtiste uste päev. Lastele on seal alati palju tegevust. 

Euroopa päev 4

Komisjonis tutvustab iga direktoraat  (teadus ja innovatsioon, haridus, kosmos jt) oma tegevust ja saavutusi, korraldab viktoriine, osavusmänge & võistlusi. Parlamendis püüavad üksteist üle trumbata erinevad poliitilised fraktsioonid. Sotsiaaldemokraadid näiteks olid sisse seadnud väikse jalgpalliväljaku, kus edukaid penaltidelööjaid ootasid auhinnad:

Euroopa päev

Rahvapartei pakkus tätoka tegemise võimalust:

Euroopa päev2

 

Rubriigid: Elu Brüsselis. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s