Scharnaval, karneval

Selle kevade ilm on olnud äärmusi armastav. Alles 2 nädalat tagasi oli sooja 17 kraadi, kaevasime aias peenraid ja pärast sõime jäätist, suveriided seljas. Siis tuli talv tagasi – paks lumi sadas maha ja jäi sinna terveks nädalaks, mis märtsikuus pole siin vist vähemalt viimasel sajal aastal juhtunud. Meie suvehooajaks ettevalmistatud aeda ilmus tulpide asemel hoopis selline tegelane:

IMG_0003

Õnneks eilseks oli kogu see lumi viimaks jälle sulanud. Just õigel ajal, sest laupäevaks oli planeeritud meie linnaosa igakevadine karnevalirongkäik Scharnaval, millest eelmisel aastal kirjutasin siin.

Ehkki ilmateade lubas eilseks vihma, säras hommikul taevas päike, mis on viimastel kuudel olnud siin sama haruldane kui virmalised Aafrikas. Seega sai rongkäik startida Meiseri väljakult ülimalt rõõmsas ja kevadises meeleolus. Kõige ees selline heeroldite kvartett:

01

Seejärel aukohal kaks eeslirakendit. Eesel on nimelt meie linnaosa -Schaerbeeki – vapiloom. Võib-olla on eesel valitud vapile sellepärast, et siinses Josaphati pargis elab üks eesel. Kui C. väike oli, kutsusimegi seda paika Eeslipargiks. Aga võib-olla oli asi hoopis sedapidi, et kuna  Schaerbeeki vapil on eesel, pandi eesel ka sinna parki elama. Kes seda täpselt teab. 

02

Eeslite järel tulid riburada kõik ülejäänud  karvased ja sulelised, pildudes rahva hulka heldelt komme, śokolaadimune, paberhelmeid ja serpentiine.

04

Ehkki olen Belgias juba omajagu aastaid elanud, paneb mind ikka veel imetlema siinse rahva pidude ja maskeraadide armastus. Et tulebki kokku seltskond mehi ja naisi, paljud neist juba auväärses eas, paneb pardikostüümid selga ja marsib tantsu lüües mööda tänavaid. Väga lahe.

09

06

14

Eelmise aastaga võrreldes olid enamus kostüüme uued. Kuid kohtas ka vanu tuttavaid, näiteks Karude Kuningas oli endiselt rivis:

12

Omajagu elevust tekitasi Napoleoni-aegses mundris Prantsuse sõdurid.

15

Nimelt olid neil kaasas ka püssid ja kahurid, mida nad siis aeg-ajalt laadisid ja kõmmutasid. Paugud olid nii kõvad, et väärib tõesti imestust, kui neil endil kõrvakuulmine veel alles peaks olema. Kõrvatroppe ei paistnud neist keegi igal juhul kasutavat.

16

17

Kui rongkäik läbi sai, olid pealtvaatajail kõigil taskud komme pungil täis, mõni usinam laps oli lausa terve kotitäie nänni kokku korjanud. Ainult paberhelbed katsid lumena tänavaid, kuid sedagi mitte kauaks, sest koristusbrigaad püsis tihedalt rongkäigu kannul.

18

Rubriigid: Elu Brüsselis. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s