Brugge

Lõvi ja karu – Brugge kaks vapilooma

Paljud peavad Belgia kõige ilusamaks linnaks Brugget ja eks neil ole omajagu õigus. See kanalite ja nukulike majadega atmosfäär ei saa vist ühtegi hinge ükskõikseks jätta ning on loomulikult kantud ka UNESCO maailmapärandi nimekirja.

Meie käisime selles armsas linnas viimati 5 aastat tagasi, nii et viimane aeg oli oma mälestusi värskendada ja veeta seal üks päikseline laupäev. Ehkki vaatamisväärsusi ja põnevaid muuseume leidub Brugges küllaga, millest mõned üsnagi ebatavalised – näiteks asub seal maailma ainuke Friikartulimuuseum – on seal vist parimaks ajaveetmisviisiks lihtsalt ringi kõndida, ahhetada ja imetleda.:)

 

Põhimõtteliselt iga maja on omaette arhitektuuripärl ning fassaadilt ja katuselt võib leida kõige hämmastavamaid kaunistusi.

Kui Tallinn nimetab end tornide linnaks, siis Brugge võiks olla tornikeste linn. Kuhu ka ei vaata, tornikesi on kõikjal:

Väikeste tornide kõrval leidub muidugi ka suuri ja uhkeid, näiteks Jumalaemakirik, mille 54-meetrist torni peetakse maailma kõrgeimaks telliskiviehitiseks, või siis see turuplatsi ääres kõrguv majesteetlik kellatorn, mille 83 meetri kõrgusesse tippu võib igaüks tasuta ronida:

Üks Brugge kauneimaid hooneid on Püha Vere basiilika:

Selles reliikviana hoitav veri pärineb väidetavalt Jeesus Kristuselt endalt. Igal aastal taevaminemispüha ajal kantakse seda reliikviat läbi linna pidulikus protsessioonis, millest võtab osa üle 3000 inimese.

Meie sattusime sinna juhuslikult just sellisel päeval, kus oli võimalik reliikviat oma silmaga näha ja sellel oma käsi hoida. Järjekord reliikvia juurde oli hämmastavalt lühike, kõigest minut või paar. Kui vaid meenutada seda tundidepikkust ootamist, mida me Montserratis Musta Madonna nägemiseks läbi pidime tegema…

Basiilika ise oli ääretult võluv ja värvikirev ning armas oma väiksuses.

Eriti meeldis mulle kantsel, millesarnast ei ole ma näinud kusagil mujal maailmas:

Pärast basiilikat põikasime ka kõrvalolevasse raekotta. 

Seal oli välja pandud interaktiivne näitus demokraatia ja inimõiguste teemal, mis oli täitsa huvitav. 

Seejärel jõudsime oma jalutuskäiguga linnaservas asuvate veskiteni. Mäletasin juba eelmisest Brugge-käigust, et nende veskite juures tekkis selline mõnus avaruse tunne ning hea ja kerge oli hingata. Täpselt nii oligi. Selles paigas on õhku!

Käisime ühes veskis ka sees. Sisse pääses mööda pikka ja üpris kõhedakstegevat redelit.

Aga ülesronimine ja 2-eurone pilet tasus ennast ära – töötavat veskit seespoolt näha on põnev kogemus. Kõik need tohutud rattad ja võllid, mis seal keerlevad, kusjuures suure kiiruga, sest veskitiibadel oli hea hoog sees.

Linna poole tagasi minnes sattus pildile väga maaliline kaader.:) Eks ole, justkui külarahvas sõidaks oma jahukottidega veskimehe jutule:

Kuna Brugge peab ennast maailma śokolaadipealinnaks, käisime enne Brüsselisse tagasisõitu ka ühes chocolatrie’s. 

Selle aknal oli palju Trip Advisori ja Routard’i soovitusi ning kogemused on näidanud, et neid soovitusi tasub usaldada. Saba ulatus uksest välja, aga tõe huvides olgu öeldud, et poeruum seal sees oli tibatilluke ja üle paari inimese ei mahutanudki. Ostsime kaasa väikse karbi pralineesid, rohkem küll huvi pärast, et kas on siis Brüsseli omadest paremad.  Ja tõesti, Belgia on küll śokolaadimaa, aga nii häid ei olnud me veel saanud! Nii et śokolaadisõbrad – Chocolatier Dumoni juurest tasub igal juhul läbi põigata!

Usun, et meie ise lähme Bruggesse juba õige varsti tagasi. Sest üks laupäev on selle linna jaoks häbematult vähe, eriti kui see asub vaid tunniajase rongisõidu kaugusel..

Rubriigid: Avastame Belgiat. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s