Nukumajadest ja pikslitest

Sel nädalal toimus Mechelenis, ühes minu lemmiklinnas, käsitöömess Hobby Creatif Salon, järjekorras juba 20. korda.

Me pole varem eriti kunagi messidel käinud, aga käsitööteema on meie mõlema jaoks väga põnev, nii et minemata kindlasti ei saanud jätta.

Vaatamist jätkus terveks päevaks – 191 boksi erinevate teemadega, millest vähemalt paarikümnes oli võimalik ka ise töötoas kaasa lüüa.

Kõige rohkem hakkas silma igasugust paberikunsti omaloominguliste kaartide tegemiseks – erivärvilisi kaarditoorikuid, kleepse ja kaunistusi, erikujulisi auguraudu jne.

Õmbluskunst oli esindatud vaimustava lapitehnikaga:

Heegeldajatele-kudujatele olid vaid mõned üksikud boksid, viltimist nägime ka vaid ühes kohas. Kuid see-eest jätkus üllatavat. Minu jaoks olid täiesti fantastilised need boksid, mis olid spetsialiseerunud nukumajade tegemisele. Appikene, mida kõike seal ei olnud! Põhimõtteliselt võiks ehitada nukumaja, mis on komplekteeritud viimse tõetruu detailini.

Kõik, mis on olemas “päris” maailmas, oli sealgi vähendatud kujul ja laias valikus. Oma nukule võis valida eri kujuga vanne:

kõikvõimalikes stiilides lampe:

kaminaid, kodutehnikat ja muusikariistu:

Tekkis tunne, et endalgi oleks sellist nukumaja hädasti vaja …

Veel üks väga huvitav ala oli pikslikunst.  Fotod on seal n-ö lahti võetud erivärvilisteks tillukesteks pikslitest, mida saab siis pintsettidega alusraami peale uuesti kokku panna. Põhimõtteliselt nagu ristpistes tikkimine – ainult et pistete asemel on tibatillukesed klotsikesed. Lõpptulemuseks on tõetruud fotod, nagu siin seinal näha:

C. osales selles töötoas ja tahtis siis muidugi ka koju ühte karpi osta.

Need pildid olid küll krõbeda hinnaga, aga lubasime endale siiski ühe väiksema, pealegi selgus lähemal uurimisel, et tegu on Mecheleni enda väikeettevõtte toodanguga.

Karbis on 3 alusplaati, mustrilehed iga tooni kohta eraldi ja erinevat värvi “pikslitega” plaadid, mis tuleks siis igaüks pinsettidega õigesse auku pista, et saada kokku selline punase sportauto pilt:

Teine töötuba, milles C. osales, oli klaasimaal. See võttis aega peaaegu poolteist tundi, aga töö tulemusena valmisid väga kaunid vaagnad, nagu on näha sellel seinal:

C. sai juhendajalt kõvasti kiita, tema vaagen tuli imeilus:

Järgmine Hobby Saloni mess toimub 21.-24. veebruaril 2013 Antverpenis.

 

Rubriigid: Avastame Belgiat. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s