Delfiinide imeline maailm

Eelmisel pühapäeval käisime Brugges, kuningas Baudoini nimelises merepargis.

Oleme seal korra 2007. aastal juba käinud ja siis jäi meile sellest kohast hea mälestus.

Nüüd siis tundus, et aeg on küps uueks külastuseks. Tegemist on mere-teemalise pargiga, kus kindlatel kellaaegadel toimuvad delfiinide, merilõvide, kotikute, hüljeste ning röövlindude etendused ning kus ülejäänud aja saab lustida lõbustuspargis.

Peab nentima, et kui 5-aastane C. oli lõbustuspargist ülimas vaimustuses, siis 10-aastasele paljunäinud C.-le kippus see osa pargist pisut titekaks jääma. Erandiks oli mõõkvaalade-sõit, mille kurvilist teed mööda oleks ta vist kihutama jäänudki. Mul läks lugemine sassi, aga oma 10 korda ta seal vist ära käis küll.:)

Kui lõbustuspark meid eriti kaasa haarata ei suutnud, siis loomade etendused on endiselt kõrgel tasemel.

On ikka hämmastav küll, millise elegantsuse ja graatsiaga suudab laval liikuda merilõvi või kui vilkad ja taibukad on kotikud.

Ka kotkad on lähedalt ja vabaduses huvitavad vaadata:

No ja muidugi delfiinid! Ma väga armastan delfiine. Nad on absoluutselt imelised olendid. Mingil tasandil kindlasti kõrgemalt arenenud kui inimesed.

Brugge merepargis elab 6 delfiini. Mõned neist on sündinudki selles pargis ja tundub, et neil on seal tõepoolest hea elada. Kõik trikid ja vigurid teevad nad seal suure lusti ja rõõmuga ning tunduvad oma etteastet südamest nautivat. Kusjuures neilt ei nõuta midagi üle jõu käivat ega pingutavat (erinevalt mõne teise riigi delfiinide show’st, mida näinud olen). Need, kes trikke teevad ja nö läbi rõnga hüppavad, on pigem nende treenerid. Väga sümpaatne.

Etendus lõppeb suure pallipeoga – vette visatakse kümmekond palli ning delfiinid löövad need siis oma sabaga publiku sekka. Nende sabal on hämmastav löögijõud – nii mõnigi pall lendas vihinaga viimasesse ritta või kõrgele kaarhalli lae alla.

Kui te armastate delfiine, siis Boudewijini Seapark on koht, kus lihtsalt tuleb ära käia!

Rubriigid: Avastame Belgiat, Lastega tore minna. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s