Madurodam

Holland on küll väike riik, aga ühe päevaga talle tiiru naljalt peale ei tee. Kui aga tahta ülevaadet Hollandi ilusamatest kohtadest ja olulisematest märksõnadest ning aega on vaid mõne tunni jagu, tuleb seada sammud Madurodamisse Haagis.

Madurodam on miniatuurne Holland. Selle aasta alguses tegi ta läbi põhjaliku uuenduskuuri ning on nüüd aprilli lõpust uuesti avatud. Nii et alles värskelt värvitud ja ahjusoe.:)

Oma põhimõttelt sarnaneb Madurodam MiniEuroopaga, kuid kui viimases on peamiselt vaid hoonete ja monumentide maketid, siis uuenenud Madurodamis leidub ka palju interaktiivset tegevust. Vahva koht, mida tasub lastega külastada!

Igal sammul on tunda, et hollandlased on oma maa üle uhked, no ja eks ju põhjusega. Väike rahvas, kes oma saavutustelt on suur.

Saab imetleda kaunist Hollandile tüüpilist kanaliromantikat:

Heita pilgu Amsterdami peaväljakule:

Ja kuninganna residentsi :

Mis oleks Holland ilma tulbipõldude:

Veskite:

Või jalgpallita:

Sellel pildil on aga Corpus – põnev inimesekujuline maja, mille sees saab liikuda otsekui inimkeha sisemuses – kõndida läbi organite ja jäsemete jne. See on uus atraktsioon Haagi lähedal ja maailmas esimene omataoline. Meie jätsime selle keskuse külastamise edaspidiseks, selleks ajaks, kui C. hakkab koolis põhjalikumalt anatoomiat õppima.

Mõne atraktsiooni juures tekitas palju elevust võimalus pista sisse 10-sendine ja oodata siis, mis juhtub. No näiteks Marsi tehasehoonest veeres välja veoauto, mille kastis kompvek.:)

Tulbipeenarde juures sai samal viisil endale soetada tulpidega rinnamärgi ning puukingavabrikus paari tibatillukesi portselankingi. Kusjuures meile väljastas vabrik neid kingi millegipärast lausa 2 paari.

Palju tähelepanu on pühendatud transpordile. Lisaks sellele, et kõikjal makettide vahel vuravad ringi autod ja vihisevad rongid, saab heita pilgu Schipoli lennujaama:

Raudteejaama:

Või kiirteele:

No täitsa tõepärane kõik!

Lastele meeldivad muidugi kõige rohkem need kohad, kus ise saab käed külge lüüa. Madurodamis on ka sellele mõeldud. Näiteks saab veepritsidega kustutada põlevat laeva:

Või toota tuuleenergiat:

Üle terve pargi on paigaldatud ekraanid, mida saab oma piletikassast saadud kaardiga käivitada ning kus Madurodami elanikega sarnanevad nukud annavad kiire ja lõbusa ülevaate mingitest kohtadest, ajaloosündmustest või legendidest.  Kas teie teate näiteks, kes oli Hans Brincker? Igav seal ei hakka, see on kindel!

Rubriigid: Holland, Lastega tore minna. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s