Seebikarpide võiduajamine

Laupäeval tasus sammud seada Brüsseli kesklinna. Sest seal, otse kuningalossi külje all, toimus järjekordne „SoapBox Race“, kus võisteldi nii kiiruses kui originaalsuses. Võistluse korraldajaks Red Bull ning sel aastal siis juba 13. korda. Kusjuures esimest korda peeti sellenimelist võistlust just Belgias. Aastal 1999.

Seekord astusid võitlustulle 85 ekipaaži igast maailma nurgast – nii Austraaliast kui Aafrikast, Soomest kui Jaapanist.. Küll mitte Eestist. Aga mine tea, mis saab edaspidi, sest vähemalt C. oli küll seda meelt, et miks mitte ka ise kord proovida..:)

Mis need seebikarbid siis on? Otsast lõpuni võistlejate endi poolt valmistatud sõiduriistad, kus mootori kasutamine on rangelt keelatud. Kogu kaardervärk lükatakse mööda kaldteed liikuma meeskonnakaaslaste (max 3) kätejõul ning edasi vurab see masin lihtsalt tänu kaldus teele ja paarile hüpekale (Red Bull annab ju teadagi tiivad) kuni võiduka finišini.

Brüsseli puhul oli tegu lausa ideaalselt kaldus rajaga (7 %), mis algas lossi kõrvalt kunstimuuseumi eest ning kulges 380 meetri pikkuselt Mont des Arts’ist alla.

Ürituse juhatas sisse paraad, kus kõik võistlejad finišist stardipaika sammusid. Lisaks sõidukite tuunimisele oldi ka enda välimuse kallal vaeva näinud – siin näiteks perekond Simpsonid:

Seebikarbidisainerite kohal oli aga Fantaasia kõvasti oma tiibu lehvitanud. Mäest hakkas alla kihutama kõige imepärasema kuju ja vormiga sõidukeid. Mõned neist arendasid ka silmapaistvat kiirust, teised jälle kippusid lagunema juba esimestel meetritel. Näiteks üks tuletõrjeauto pooldus juba kohe pärast estakaadist allasõitu ning seejärel jätkuvalt pudenevana jõudis finišisse vaid väike tükk tema esiotsa.

Siinkohal mõned stiilinäited. Pliiats:

Crash Mahal:

Sai:

Raadio:

Kuri lennuk:

Nunnad hoos:

Matuseauto, millelt poolel teel kukkus maha kirst ja sellest omakorda „laip“, kes kogu tee kaasa lohises:

Stiilselt tossav I Love Techno:

Võistlejate peade kohal lendas puldiga helikopterile kinnitatud kaamera, kes iga sõidu kaasa tegi ja siis jälle maandus.

Põhimõtteliselt oli tegu sama helikopteriga, mille jõuluvana eelmisel aastal C.-le tõi, ainult vähe teistes mõõtudes. Siin on hetk enne kaamera lendutõusmist:

No ja eks publik andis endast ka muidugi parima ja üritas olla sündmuse kõrgusel:

Kokku kestis võistlus ligi 5 tundi. Igal meeskonnal oli oma telk, kus nad oma esinemisjärge ootasid. Seal sai nende sõidukeid ka lähemalt imetleda.

Minu lemmikute hulgas oli näiteks see karude ekipaaž:

Või siis selline inglitiibadega:

Siin on võistkond Banaan täies koosseisus:

Beebivoodi:

Vannimeeskond Koko Flanel:

Porgand:

 Ja nr 85 – kõige viimane võistleja:

Kahjuks oli ilm külm ning me päris lõpuni vastu ei pidanud, aga ka selle viie tunniga, mis raja ääres olime, sai nalja rohkem kui ühes keskmises komöödiafilmis.:)

Rubriigid: Elu Brüsselis. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s