Armas linnake ja begiinid

Laupäeval käisime taas Mechelinis – turul ja shoppamas ja niisama uitamas. Küll on see flaami linnake armas, lausa täiuslikule lähedal! Iga kord seal käies mõtlen sellest, kui tore oleks seal ise elada!

Kanalite äärsed postid olid seekord saanud ümber sellised kootud kaunistused:

Kui jääda pikemalt silmitsema maju linnasüdames, siis märkad, et pea igaühel neist on rääkida oma lugu. Sellel majal näiteks selline:

Kui aga põigata nööbipoodi, näeb hoopis sellist kunsti:

Seekord käisime ära ka begiinide linnaosas. See naiste religioosne liikumine oli levinud keskaegsetes Madalmaades. Tegu oli kõrg- ja keskklassi naistega, kes tundsid vajadust vaimsele pühendumusele ja koondusid elama konventidesse. Tegeleti käsitöö, haigete põetamise, laste õpetamise, vaestehoolekande ja muuga. Nad ei olnud nunnad, vaid nn ilmikõed, kes ei pidanud andma nunnatõotust ega oma varast loobuma. Soovi korral võisid nad näiteks abielluda ja maisesse ellu tagasi pöörduda.

Nagu kõik katoliku kiriku peavoolust kõrvalekaldujad, omandasid ka begiinid lõpuks ketserite kuulsuse. Nii mõnigi lõpetas tuleriidal. Siiski püsis see liikumine paljudes linnades, sealhulgas Mechelinis, veel 20. sajandini. Praegu elab teadaolevalt Belgia viimane begiin Turnhouti vanadekodus.

Mechelini begiinide konvent oli Madalmaades üks esimesi, asutatud juba 1207. aastal ning ka praegu väga muljetavaldav oma imelises rahus ja väärikuses. Kantud muide ka UNESCO maailmapärandi nimekirja.

Vaiksed tänavad ja hoovisopid, puhtad ja korras ning kuidagi piduliku ilmega. Ei ühtegi inimest. Ideaalne koht kirgastavaks jalutuskäiguks.

Rubriigid: Avastame Belgiat. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s