Phantasialand

Phantasialand on tõeline fantaasiamaa. Asub see võrratu koht Kölnist paarikümne kilomeetri kaugusel, Brühlis. Brühli sõidab rong ca 20 minutit ning sealsest rongijaamast viib edasi Phantasialandi eribuss.

Park laiub tervelt 28 hektaril, nii et külastamiseks tasuks planeerida 2 päeva. Meie sattusime sinna kampaania ajal, kus esimese päeva pileti sai õhtul vahetada tasuta teise päeva pileti vastu.:) Seejuures oli neil huvitav süsteem – teise päeva piletile tuli müüja valvsa pilgu all kirjutada oma nimi ning järgmisel päeval sissepääsu juures uuesti oma nimi. Niimoodi sai käekirja järgi kontrollida, et teisel päeval tuleb tagasi sama inimene, mitte pole tasuta piletit sõbrale edasi antud.

 

Phantasialand koosneb 6 eriilmelisest osast: Fantaasia, Vana Berliin, Aafrika südames, Mehhiko, Hiinalinn ja Müsteerium. Kõik need piirkonnad on vastavalt kujundatud ja sisustatud. Näiteks Hiinalinnas on kõik majad, restoranid ja poed hiinapärased ning ka atraktsioonid on Hiina-hõngulised jne.

Nii Hiinas, Mehhikos kui Aafrikas pakutakse vastava maailmajao sooja sööki, Vanas Berliinis retrohõngulisi maiustusi ja Fantaasias suhkruvatti. Tõetruu olustiku loomisega on kõvasti vaeva nähtud ning detailidele suurt rõhku pandud. Palju annab juurde see, et igas piirkonnas liiguvad ringi teemakohaselt kostümeeritud tegelased – Aafrikas rahvarõivastes mustanahalised:

Vanas Berliinis kaunid tegelased kusagilt 30.-aastatest:

Fantaasias unenäolised kujud:

Need kostüümides inimesed muudavad selle pargi väga eriliseks ja hingestatuks. Nii on see midagi palju enamat kui lihtsalt üks lõbustuspark. Meie käisime seal varakevadel, kui park oli alles äsja talvepuhkuselt avatud ja rahvast parasjagu – kujutan ette, et suvel tipphooajal võivad need meeleolukad tegelased rahvamassidesse ära kaduda.

Kõik atraktsioonid olid samuti loodud vastavaid teemasid arvestades. Vanas Berliinis keerlesid retrostiilis karussellid,

Müsteeriumis pakuti õuduslosse ja salapäraseid seiklusi, Mehhikos sai sõita maa-aluse rongiga läbi hõbedakaevanduste, Aafrikas vallutas südameid Must Mamba ja Fantaasia võlus oma fantaasiaküllaste sõidukitega.

Lisaks oli võimalus käia etendustel, mis eri kohtades kindlatel kellaaegadel toimusid. Kõige rohkem meeldis meile Christian Farla mustkunstietendus uhkes WinterGartenis. See kestis 45 minutit ja oli muljetavaldav. Käisime seda lausa 2 korda vaatamas.:)

Aga väga äge oli ka hiinlaste tempokas akrobaatiaetendus Hiinalinnas. Tegemist oli tõeliste terasmehikestega.

 Ja kui veel mõelda seda, et nad andsid oma etendust 6 korda päevas ja 7 päeva nädalas!

Kõige populaarsem atraktsioon oli sel kevadel avatud Maus-au-Chocolat.

Seal tuli päris kaua sabas seista, aga see oli kindlasti seda väärt. Tegemist oli sõiduga mööda kondiitritehase ruume, ees 3D prillid ja käes tordipritsist püstol. Selle tordipritsiga tuleb sihtida virtuaalseid 3D hiiri, kes kõikjal kookide ja tortide vahel ringi sibavad. Iga tabatud hiir annab teatava arvu punkte, nii et samal ajal käib väike võistlus oma kõrvalistuva kaaslasega. Me tegime selle sõidu läbi 4 korda. 😀 Siit saab näha treilerit. Soovitan soojalt.

Veel oli väga lahe sõita fantaasialaevaga mööda veekoletistest, keda tuli veepritsiga tabada.

Kui õnnestub kollile piisaval hulgal vett silma sihtida, hakkab kolli kõrval tööle purskkaev.

Kui koletistega võitlemisest ära väsid, võib lihtsalt vesijalgratastega ringi sõita.

Olemas on ka võimas 360 kraadilise ekraaniga kino, kus sai vaadata 4D filmi veealusest Atlantisest.

Kõige lahedam oli aga draakonite etendus iga päeva lõpus, pool tundi enne sulgemist. Nimelt on Phantasialandi kõigil 6 osal oma teemakohane draakon-maskott. Need draakonid liiguvad aeg-ajalt oma piirkonnas ringi ja võib ennast nendega koos pildistada.

Siin on näiteks Vana Berliini Drago:

Mehhiko Quetzal:

Hiina Wang:

Lisaks olid veel Müsteeriumi sünge Schneck, Aafrika Kroka ja Fantaasia Phenie.

Kõik need draakonid saavad kokku suurejoonelises lõpuetenduses, kus lisaks löövad kaasa paljud artistid, kelle etendustel päeva jooksul käia võib, sh Hiina terasmehikesed.

Show on vahva ja üllatusi täis. Näiteks ühel hetkel lendas taeva poole terve parv valgeid tuvisid:

teisel hetkel purskusid välja kuldsed lindid.

Ilus lõpp ilusale päevale.

Eks ju ka Disneyland paneb suurt rõhku lõpuparaadile ja ilutulestikule.

Disneylandiga võrdlus tuli meile muidugi mitu korda pähe. Kindlasti ei jää Phantasialand sellele alla. Tema väärtuseks on see, et ta on hästi omanäoline ja südamega tehtud ning täitsa saksa algupära.

Rubriigid: Lastega tore minna, Saksamaa. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s