Muusika

Muusikakoolis, mida siin nimetatakse Akadeemiaks, läheb C.-l tõusvas joones. Õpetajal on temasse usku ja kiitus on ju vägagi motiveeriv jõud. Kahju ainult, et tunnid on nii lühikesed – 25 minutiga nädalas just väga palju õppida ei jõua. Põhiline töö tuleb kodus iseseisvalt ära teha, aga nii jäävad kõik küsimused ja kahtlused terveks nädalaks vastuseta.

Neljast eksamist on esimene nüüd edukalt selja taga – publikule tuli esitada Bürgmülleri „Arabesque“. C. suutis ennast kokku võtta ja mängis paremini kui kodus.:)

 Ega õpilased ei ole ainsad, kes esinevad. Postkastist leidsin kutse õpetajate pidulikule kontserdile, mis toimus sel reedel meie linnaosa raekojas. Sinna polnudki ma veel varem jõudnud, sest raekoda asub meie kodust üsna kaugel. Hoone osutus väga ilusaks nii seest kui väljast.

 Kontserdi toimumispaigaks oli pidulik „salle des mariages“ ehk siis nime järgi paik, kus sõlmitakse abielusid. Kui meie kohale jõudsime, olid kontserdile eraldatud saalipoolel pingiread inimesi juba pilgeni täis. See osutus vedamiseks – aina lisanduva publiku tõttu otsustasid korraldajad hakata inimesi lubama ka sama saali seni suletud poolele. Seal olid nikerdatud ja polsterdatud kõrge seljatoega istmed linnapea ja linnavalitsuse liikmete jaoks. Selline võimalus tekitas inimestes muidugi parajat elevust. Noh et saad kontserti justkui kuskilt Riigikogu liikme aujärjelt jälgida. Iga sellise uhke tooli ees laual oli mikrofon ja kolm värvilist nuppu hääletamiseks ning tooli nahksele seljatoele kruvitud omaniku nimeplaat.

Selgus, et C. sai endale tubli linnaisa tooli, kes sisustab istungitel aega nätsunärimisega. Kui C. käsi puutus  vastu laua alumist serva, avastas ta sinna litsutud nätsukuhilate rivi. Noh, jääb loota, et tegemist ei olnud vähemalt ninakollidega..

Aga kontsert oli hea ja õpetajad häbisse ei jäänud.:) Kokku kaks tundi head muusikat nii Belgia heliloojatelt kui mujalt maailmast. Eriti võimas oli üks grusiinlannast klaveriõpetaja oma Schuberti ekspromptidega. Ja muidugi akordioniõpetaja mängitud tšaardaš kõige lõpus.

Järgmist pidu on oodata 22. aprillil. Siis saab Schaerbeeki Muusikaakadeemia 100-aastaseks.

PS. Foto näppasin Internetist, sest õhtul oli pildistamiseks liiga pime.

Rubriigid: Elu Brüsselis. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s