Montserrat

mo1811. juulil tegime väljasõidu Montserrati. See imeline paik asub Barcelonast ca 60 km kaugusel ning sinna saab rongiga. Viimane jupp teest tuleb läbida kas funikulööri või mägiraudteega, sest tavarong nii kõrgele mäkke ei pääse. Funikulöör läheb raudteejaamast otse mäkke ja sõidab ca 5 minutit, mägirong siksakitab serpentiinina mööda mäenõlvu ja sõit kestab kauem, umbes 20 minutit. Meie valisime viimase variandi.

mo2Mäe tippu on rajatud benediktiinlaste klooster, mis on üks Hispaania kuulsamaid pühapaiku ja palverännakute sihtpunkt. Kloostri kirikus saab näha imettegeva Musta Madonna kuju, kes legendi järgi leiti ühest lähedasest mäekoopast 13. sajandil.

Klooster

Klooster

Olen seal korra käinud 10 aastat tagasi, kui veel turismifirmas töötasin. Sellest korrast on mulle meelde jäänud paiga eriliselt maagiline atmosfäär. Läks täide ka tookord küünalt süüdates soovitud soov. Täide on läinud ka paljude teiste soovid, millest annavad tunnistust tänulike inimeste poolt Mustale Madonnale toodud kingitused – seni lastetud naised on toonud talle oma beebiriideid ja armastuse leidnud naised pruudiloore.

Et näha Musta Madonnat, pidime seekord üle tunni aja järjekorras seisma. Kuju asub kloostrikiriku altaritaguses reliikviaruumis. Inimesed sisenevad sinna ühekaupa ja võivad mõne hetke Madonna ees seista. Väljudes saab hoovis süüdata küünla ning seista kirikuesisel platsil mosaiigiringis, lastes päikesel end soojendada. Väga ilus ja vabastav kogemus ning koht, mida igal inimesel tasuks külastada.

mo3Hiljem läksime mägiteedele matkama ja tegime suure ringi ümber mäekuru. Jõudsime välja Püha Miikaeli ristini, kust avanesid vapustavad vaated.

mo25Montserrat tähendab tõlkes hambulist mäge ning mäed on seal tõesti sakilised ja väga omapärase kujuga.

mo27On ka öeldud, et inglid saagisid need mäetipud välja oma väikeste kuldsete saagidega.

mo26

 

Rubriigid: Hispaania. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s