Barcelona

7. juulil oli siin siis lõpuks viimane koolipäev. Suvevaheaeg on küll suhteliselt lühike, vaid 2 kuud, kui see-eest on muid vaheaegu sagedamini ja pikemalt. Aasta lõikes on siin laste töö ja puhkus märksa paremini ära tasakaalustatud, kuid ega Eestis ju muud üle ei jäägi, kui püüda suve maksimaalselt ära kasutada.

Koos vaheajaga algas ka minul puhkus ning alustuseks sõitsime mõneks päevaks Barcelonasse.

ba32Meie hostel asus otse vanalinnas, Barri Goticos. Maja oli vana ja ilma liftita, kohale jõudmiseks tuli ronida 5 korrust mööda keerdtreppi, toad olid tillukesed, ühise köögi ja elutoaga, kuid üldmulje oli kena ja puhas. Suurepärane asukoht kaalus ebamugavused üles – lisaks vanalinnale ja La Ramblale oli ka mererand sealt mõneminutilise jalutuskäigu kaugusel.

Kohe hosteli kõrval oli katedraal, mis on pühendatud Pühale Eulaliale. Pühakoda paistab silma eelkõige sellega, et eesruumis elavad seal valged haned, kes sümboliseerivad püha Eulalia neitsilikku puhtust. Kuna Eulalia pidi läbi tegema 13 kannatust ja oli märtrisurma surres 13 aastane, on hanesid 13.

ba3Barcelonasse minnes lootsime eelkõige saada pisut sooja ja päikest, sest Brüssel on viimased kuud olnud vastikult külm ja vihmane. Ilm ei vedanud tõepoolest alt – oli soe, oli päike, kõike parajalt.

ba27Barcelonas on nii palju vaadata ja avastada, et randa jõudsime igal päeval alles suhteliselt hilja õhtul. Jalutasime promenaadil, istusime liival ja käisime ka vees, kuid ujumiseks oli vesi kuumale ilmale vaatamata ikkagi pisut külm. See-eest pakkusid rõõmu suured lained.

Barcelonasse minnes ei saa muidugi üle ega ümber Guelli pargist.

ba10Sagrada Familia kiriku kõrval on see geniaalse Gaudi teine peamine meistriteos. Pargi kujundamisel on ta lasknud oma fantaasial vabalt lennata, igal sammul kohtab seal talle iseloomulikke voogavaid jooni, looduse imiteerimist, värvilist glasuurkeraamikat.

ba12

"Stalaktiidid" koopa laes

“Stalaktiidid” koopa laes

 

ba24Eriti mõnusaks teeb Guelli pargi see, et selle arvukates sopikestes armastavad esineda muusikud. Nii näiteks sattusime ühe superlaheda ansambli kontserdile, kellelt me 10 euro eest ka plaadi ostsime. Ei mäletagi, millal viimati midagi nii head ja kaasakiskuvat nägin.

ba15Ühes koopas mängis üks noormees kora-nimelist pilli. Temalt ostsime ka plaadi.

Teine must-be vaatamisväärsus Barcelonas on Maagiliste Purskkaevude etendus Hispaania väljakul. See toimub neljapäevast pühapäevani igal õhtul kell 9 ning täiesti tasuta. Juba tund aega varem täitusid ümbritsevad trepid inimetega, kes kannatlikult vaatemängu algust ootasid. Keeruline on sõnadega kirjeldada seda suurejoonelist, valgust, muusikat ja vetevoogu meisterlikult ühendavat etendust, seetõttu lasen rääkida fotodel:

ba42ba51ba52ba53ba44Guelli pargi ja purskkaevude kõrval sai minu kolmandaks lemmikuks La Rambla ääres asuv turg. Millised värvid ja lõhnad!

ba88ba91Ning põnevad avastused lettidel – kõrvuti kanamunadega oli näiteks võimalus osta jaanalinnu- ja emumune.

ba90Kohe meie hosteli kõrval oli söögikoht, kust 5 euro eest võis kaasa osta jumalikke pitsasid. Need valmisid otse su silme all puuküttega ahjus ja lausa sulasid suus. Olime seal juba mitu õhtut käinud, kui avastasin ukse kõrvalt mitme aasta jagu prantslaste Routard’i soovituskirju. Nii et pole teistelegi see pisike koht märkamata jäänud!

Ja veel – Barcelona on õige koht, et süüa maailma parimat lilleõie-kujulist jäätist!

ba87

Rubriigid: Hispaania. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s