Kui tänaval on sünnipäev…

Kui riigi sünnipäev on alati pidulikuks sündmuseks, siis ühe tänava sünnipäeva pidamine on ilmselt üsna haruldane.

lilledOmeti leidub Brüsselis selline tänav, mille sünnipäeva iga aasta maikuus suurejooneliselt tähistatakse – Tervureni avenüü.

See avenüü on kindlasti üks ilusamaid Brüsseli artereid, mis algab Juubelipargi ja Triumfikaare juurest ning viib Brüsselist välja, kõrvalolevasse väikelinna Tervurenisse. Avenüü äärde jääb Brüsseli kolm suuremat parki ning lõpuosas läbib ta koguni ehtsa Soignes’i metsa, seega on tegemist erakordselt rohelise tänavaga.

Rajati see tänav kuningas Leopold II tellimusel 1897. aasta maailmanäituse ajaks, nii et sel pühapäeval tähistati juba 114. sünnipäeva.

Pidupäevaks suleti avenüü põhiosa liikluseks. Selle asemel oli sõiduteele püstitatud hulgaliselt atraktsioone lastele – batuudid, karussellid, õnneloosid jne, lisaks kõikvõimalikult spordivõimalused, alates tennisest ja korvpallist kuni vehklemise ja ponisõiduni. Loomulikult leidus hulgaliselt head ja paremat pakkuvaid müügilette, lisaks vanakraamiturg ja tantsuetendused, mis kohati võisid olla täiesti spontaansed. Lihtsalt mingi rühm inimesi võttis tantsu üles ja teised sealsamas elasid kaasa.

Tervureni avenüü on ilmatu pikk, nii et peomeeleolu jagus mitme kilomeetri peale.

C. on küll lasteatraktsioonide jaoks juba liiga suur, kuid huvipakkuvat leidus ikka. Näiteks oli ühes tänavalõigus põnev vanade autode näitus. Teiste hulgas oli seal selline väärikas puust rattakodaratega isend:

Või siis hoopis selline:

Kusjuures kõik need autod olid eravalduses ja täiesti töökorras. Kui näitus läbi sai, istusid omanikud oma autodesse ja vurasid minema.:)

Üks Valloonia mesinik kauples meega ning oli ühtlasi ka oma mesimummud kaasa võtnud. Läbi klaasi sai jälgida, kuidas nad oma kärgede vahel tegutsesid:

No ja muidugi oli menukaks tegijaks suhkruvatt, mida siin kutsutakse “vanaisa habemeks”.Kuuldavasti oli kavas ka hiigelomleti küpsetamine 10 000 munast, aga seda ma ise nägema ei sattunud.

Selliste tasuta rahvapidude rohkus on kindlasti üks asi, mis mulle Brüsseli juures meeldib.

Rubriigid: Elu Brüsselis. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s