Brocante

Sel pühapäeval oli meie kodu lähedal brocante. See on selline tore üritus, kus inimesed teevad oma kodus inventuuri, toovad välja kasutult seisma jäänud asjad ning panevad sümboolse tasu eest müüki. Väga sümpaatne ja roheline mõtteviis.

 Eesti keeles vist päris sobivat sõna selle nähtuse jaoks ei olegi. Kirbuturg või vanakraamiturg ei ole päris sama tähendusega. Brocante tehakse vaid üheks päevaks ja mingil kindlal tänaval (või ka näiteks koolis). Enamasti on nii, et inimesed tulevad välja oma maja ette, laotavad mingi suurema teki või kasvuhoonekile tänavale maha, sätivad oma kraami selle peale välja ning istuvad siis ise lähedusse juttu ajama. Suhtlemine ja seltskondlik külg on selle üritusi juures üksjagu oluline.

 Müügikraami hulgas on valdavalt lasteasjad – riided, mänguasjad, raamatud. Lapsed kasvavad ju kiiresti ega jõua kõiki riideid läbi kanda või mänguasju “ära mängida”. Selliseid asju ära visata oleks patt, nii tulebki appi brocante. 1-2 euro eest leiavad asjad endale uued rõõmsad omanikud, kellest mõnel ehk polekski võimalik poest neid asju täishinna eest osta.

 Brocante’i meeleolu ja müüdavad asjad sõltuvad palju ka sellest, millises linnaosas see parasjagu toimub – kas vaikses eramajade rajoonis või siis kärarikkal tänaval, mille elanikeks on värvilised etnilised rühmad. Pilt võib olla kardinaalselt erinev.

 Pühapäevane brocante oli kahel vaiksel äärelinnatänaval kohe meie maja kõrval. Valitses selline muhe „oma küla” meeleolu. Paljud prouad olid lettidele sättinud kodusküpsetatud pirukaid-kooke või siis omatehtud moosi, improviseeritud lava peal esinesid kohalikud muusikatalendid jne.

 Veetsime seal mitu tundi toredasti aega ja lahkudes oli kott asju täis. C.-l oli ikka superhea päev, justkui oleks jõuluvana käinud.:) Kuidas sa siis jätad ostmata paarieurose vahva konstruktori, mis 50 sendi eest Ferrari 500 tükiga pusle? (Kusjuures käisime just Itaalias Ferrari mänguasjapoes ning nad küsivad oma logoga asjade eest ikka uskumatut hinda, näiteks pastakas oli 35 eurot).

Selline tore ja ökoloogilist mõtteviisi järgiv üritus võiks ka Eestis populaarsust koguda.

Suur koogitaldrik sümboolse hinna eest.

Rubriigid: Elu Brüsselis. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s