Pariis, Pariis…

Pariisis olen ma elus käinud lugematu arv kordi, mõnda aega koguni elanud seal. Ometi on sinna ikka ja alati tore tagasi minna, sest alati on see linn niisama vaimustav, mitmepalgeline ja intrigeeriv nagu esimesel korral. Pariis ei ammenda ennast kunagi, ehkki sada korda nähtud, on tema tänavad ja kaldapealsed endiselt maailma parimad paigad jalutamiseks.Loen just praegu Stephen Clarke’i suurepärast ja naljakat raamatut Pariisi kohta. Clarke viitab seal muuhulgas ajakirjas „Beaux Arts“ 2009. aastal läbiviidud rahvaküsitlusele, mille eesmärk oli teada saada, mis on inimeste igapäevaelus suurim „ilu allikas“. Ootuspäraselt vastasid 35% „armastus“. Vastustest tuli see aga alles teisele kohale, sest 44% vastuseks oli „tänavatel jalutamine“. Kui mis iganes maailma linna puhul võiks see tulemus olla üllatav, siis Pariisi puhul kindlasti mitte.

pa11pa12Seekord läksime Pariisi Thalyse kiirrongiga, mis sõidab Brüsselist kohale 1 tunni ja 20 minutiga. Puhas luksus.

Reede õhtul kohale jõudes oli meil Pariisi jaoks aega 3 päeva, sest esmaspäev, 9. mai oli siin samuti vaba päev. (nn Euroopa päev , kui 1950. aastal käis Robert Schuman esmakordselt välja idee Euroopa Liidu loomisest.)

Esimese öö peatusime minu kalli sõbranna K. juures. Kuna meie seekordse reisi peamine eesmärk oli Disneylandi külastus, mis asub Pariisist ca 40 minuti rongisõidu kaugusel, olin ülejäänud ajaks broneerinud hotelli Disneylandi lähedusse.

 K. mees on peruulane ja köögis väga osav. Nii saime õhtul nautida tõelist peruu rahvusroogade tulevärki.:) Indiaani juurtega toidud tundusid põnevad ja uudsed, eriti üks kollane kaste kartulite peal. No ja siis muidugi need hommikused smuutid..

pa10K. teadis, et Pariisi Teadus- ja Tehnikakeskuses on üleval uus näitus ulmefilmide teemal. Kuna nende interneti-kodulehele olid üles pandud pildid robotitest, siis muutus see C. jaoks hoobilt kohaks, kuhu kindlasti minna tuleb. Püsiekspositsiooni olime me seal eelmisel aastal põhjalikult läbi vaadanud, nii saime seekord peamiselt näitusega piirduda.

pa5Näituse teemaks oli kümmekond kuulsamat ulmefilmi, alates Armageddonist ja lõpetades Ahvide Planeediga. Sai näha filmides kasutatud kostüüme, dekoratsioone ning katkendeid filmidest. C. jäi ülirahule.

Kostüüm filmist "Sunshine"

Kostüüm filmist “Sunshine”

Minule jälle meeldis seal rohkem üks mereteemaline näitus, kus sai ennast ookeani sisse kujutleda..

pa2Tehnikakeskuse kõrval olevas sfäärilises kinos „Geode“, mille ekraan on 360 kraadi, me seekord ei käinud. Eelmisel aastal vaatasime seal ühte filmi ja oli paras pettumus. Minu meelest on see kino väljastpoolt palju vingem kui seest.:)

Õhtul tegime pika jalutuskäigu Pompidou keskuse juurest Champs-Elysées’le. See viimane oli C. jaoks kindel eesmärk, sest seal asub üks Peugeot’ firmapood, kus muuhulgas müüakse väikeseid mudelautosid. Eelmisel aastal ta juba ostis sealt 2 tükki ning tahtis nüüd kindlasti veel ühte. Arvasin küll, et on juba liiga hilja ja pood kinni. Aga ei, kui me lõpuks poole 10 paiku Champs-Elysees’le jõudsime, käis seal endiselt vilgas äritegevus ning kõigi poodide uksed olid lahti, sealhulgas selle unistuste Peugeot’ poe oma. Nagu ikka, eksponeeriti seal uusimaid, just nõelasilmast tulnud eksemplare:

pa16C. sai oma mudelauto kätte ning lisaks kinkis pood talle kaarte ja ühe plakati.

Rubriigid: Pariis. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s