Disneyland

Pühapäeva hommikul istusime Pariisis linnalähirongile RER-A, et sõita Marne-la-Vallée’sse, väikesesse linnakesse Pariisist umbes 25 km kaugusel, kus asub Euroopa ainuke Disneyland.

di2

Õieti on tegemist suure kompleksiga, kuhu peale Disneylandi kuulub veel teinegi meelelahutuspark Disney Studios ning hotellide ja poodide asukoht Disney Village.

di86Ühes sellises Disney-hotellis olime ka meie oma toa broneerinud. Kõigil hotellidel on seal mingi läbiv teema, näiteks tsirkus, vana kindlus, golf, rantšo jne. Meie hotelli nimi oli Explorers ehk siis Maadeavastajad. See asus keskusest natuke kaugemal looduse rüpes ning sinna pääses tasuta transfeeriga, mis väljus jaama eest iga 10 minuti tagant. Hotell oli maadeavastustega seotud meeleolu loomisele kõvasti rõhku pannud, näiteks juba tee ääres kohtas vihjeid kaugetele maadele, kasvõi need koopiad Moai’dest, kuulsatest Lihavõttesaare kivikujudest.

di52Hotellitoad nägid välja nagu laevakajutid, koridorid olid kaunistatud teemakohaselt ning tõeliseks hitiks oli alumise korruse ülimõnus bassein liutorudega. Meie jõudsime basseini õhtul kell 10 ning siis oli seal veel ainult paar inimest. Tõeline superluksus ja kindla peale kogu meie Pariisi-reisi kõrghetk!:)

Kui keegi peaks planeerima reisi Disneylandi, siis seda hotelli soovitan küll soojalt.

Disneyland ise oli ka väga tore. Võrreldes eelmise aasta juulikuuga, kui seal esimest korda käisime, oli nüüd rahvast tunduvalt vähem. Kui juulikuus oli tavaline iga atraktsiooni ees peaaegu tund aega sabas seista, siis nüüd piirdus sabatamine 10-20 minutiga ning paljudes kohtades ei pidanudki üldse ootama.

di31Nii et Disney-reis tasuks ette võtta väljaspool turismi kõrghooaega ning eriti hea, kui nädala keskel. Sel viisil saab sellest ilusast kohast tõesti ka rõõmu tunda, ilma et kogu aur trügimisele ja sabas seismisele kuluks.

di34Disneylandi idee on iseenesest sümpaatne. Püütakse luua võlumaailma, mis kütkestaks nii päris pisikesi kui ka suuremaid. Teistest lõbustusparkidest eristab teda see, et rõhutud on ainult positiivsetele emotsioonidele – kõik on hea, ilus, helge. Täielikult puuduvad atraktsioonid, mille eesmärk on adneraliinitaseme tõstmine – ameerika mägesid või pea-alaspidi sõitu seal harrastada ei saa. Kiljumist ja röökimist, mis näiteks Soome lõbustusparkide atraktsioonidel on üsna tavaline, Disneylandis ette ei tule.

di20Teine Disney iseärasus on see, et enamus atraktsioone seostub mingi muinasjutu või filmiga. Saab käia Uinuva Kaunitari lossis,

di30külas Lumivalgukesel ja 7 pöialpoisil, lennata koos Peeter Paaniga, elada kaasa Pinocchio seiklustele, ekselda Alice’i Imedemaa labürindis, di29

di26di27teha laevasõit koos Kariibi Mere piraatidega jne. Tegelaskujud liiguvad ringi ka rahva hulgas ning teatud kellaaegadel kulgeb läbi kogu pargi paraad filmitegelastega. Näiteks C. oli väga rõõmus, kui nägi paraadil oma suurt lemmikut Wall-E’d.

di5Enamus atraktsioone on sobilikud ka päris väikestele lastele, kuid see ei tähenda, et suurematel seal igav hakkaks. Näiteks C. vaieldamatu lemmik oli filmi Lelulugu 3 tegelase Buzz Valgusaasta laserivõitlus tulnukatega. Seal tuleb istuda “kosmoselaeva” ning mööda “kosmost” sõites sihtida laserpüssist tulnukaid. Tabamuste suhtes peetakse iga laeva juhtpaneelil olevas skooritabelis arvestust. Eelmisel aastal tegime seda sõitu vähemalt 5 korda ning ka sel korral läks sõit kordamisele.:)

Atraktsioonide keskel astus üles ka selline armas pardiperekond.

di13Ilmselt on nende koduks üks pargi paljudest tiikidest, kuid seekord otsustasid pojad ette võtta pikema avastusretke kingade ja lastekärude maailma

ning mammal ja papal ei jäänud muud üle, kui neile järele paterdada.

Ja lõpuks küsimus suurele ringile: mida meenutavad teile need kaks torni?:)

Rubriigid: Lastega tore minna, Pariis. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s