Disney stuudiod

Esmaspäeva hommik algas mõnusasti hotellis: kõigepealt hommikusöök rootsi lauas, siis piljard ja siis tunnike ujumist basseinis.

Seejärel viis bussitransfeer meid tagasi Disney parkide juurde, millest seekord plaanisime külastada teist – Disney stuudiosid.

di54Kui Disneylandi sihtgrupiks on lapsed, siis stuudiotes on palju põnevat ka täiskasvanutele. Parkidesse saab osta nii eraldi kui ka ühise pileti, kuid igal juhul peaks kummagi pargi jaoks arvestama terve päeva.

di56Disney stuudiod on omaette väike filmimaailm. Igaühes neis on kindlatel kellaaegadel oma programm. Üldiselt ei ole seal vaja sabas seista, sest enamus stuudioid on kinosaalid, kuhu mahub korraga suur hulk rahvast.

Huvitavat ja põnevat avastamist jätkub seal terveks päevaks ja päris kõike me ära näha ei jõudnudki. Kirjeldan nüüd pisut meie kõige lemmikumaid kohti.

CineMagic – suur kino, kus tegevus toimub nii filmilinal kui laval, st segunevad teater ja film. Näitlejad sisenevad ja väljuvad läbi filmilina, nii et filmis alanud tegevus jätkub edasi laval või vastupidi, samuti läbivad filmilina mitmesugused esemed. Seejuures ei ole üldse aru saada, kuidas nad sealt filmilinast läbi pääsevad, sest samal hetkel sulandub ekraanil tekkinud lõhe kinni ja film ei katke. Süzeeks on ühe mehe ja naise armastuslugu läbi filmiajaloo, alustades tummfilmi ajastust ning lõpetades tänapäeva kassahittidega. Seejuures on kõik need filmid lõigatud kokku nagu üheks tervikuks, mis annab väga vaimuka tulemuse. Näiteks kui üks kaader on Titanicust, võib järgmine olla Braveheartist või Kolmest mehest ja beebist või mis tahes muust filmist, aga nii, et mõtteliin loogiliselt jätkub. Lisaks veel eriefektid saalis – vihmaste kaadrite ajal tibutas ka publiku kohal vihma jne. Lõpus meespeategelane oleks äärepealt saali lõksu jäänud, aga suure armastuse jõul pääses ikka õnnelikult filmi naiskangelanna juurde tagasi.  Nagu nimigi ütleb, on see koht tõeline Kinomaagia. Soovitan soojalt.

Stitch Live! – kuulus multifilmitegelane tegutseb filmilinal nii, et lapsed saalis saavad temaga suhelda, teda suunata, talle küsimusi esitada ja tema küsimustele vastata – ei ole kahtlust, et ekraanil toimuv sünnib just siin ja praegu. Tehnoloogia tippsaavutus.

Studio Tram Tour – trammiga tehakse reis filmidekoratsioonide vahele, kus käivad filmi „Katastroofikanjon“ võtted ja filmimeestel on parajasti puhkepaus. Äkki algab vihmasadu ja maavärin, tramm koos reisijatega kõigub tugevalt küljelt küljele. Lõpuks murrab vesi läbi kanjoni otsa ehitatud tammi ja vetevoog sööstab alla trammi suunas.

Kanjoni serva peal plahvatab kütuseauto..

di83Trammireisijad tunnevad leekide kuumust ning allavoolav veemass pritsib aknaalustel kohtadel istujad märjaks. Kusjuures juba 4 minuti pärast saabub järgmine tramm ja etendus kordub.

di85Armageddon: Publik osaleb filmi Armageddon eriefektide tegemisel. Kõigepealt toimub eesruumis väike sissejuhatus, kus inimestele selgitatakse eriefektide olemust ning antakse juhiseid, kuidas tuleks käituda ja reageerida. Harjutatakse hüüdeid ja liigutusi. Edasi viib tee vene kosmoselaeva sisemusse – kujundus on tõetruu, kõikjal on venekeelsed kirjad, sündmusi juhib vene kosmonaut. Kosmoselend kulgeb alul tõrgeteta, kuni äkki hakkab radar andma teateid lähenevast meteoriidist. Akende taga sähvib tuli, läbi põranda tuleb kuuma auru, lõpuks süttib kosmoselaev ka seestpoolt, midagi plahvatab, kõik mattub pimedusse ja põrand vajub inimeste jalge all..

Hästi tõetruu ja lahe kogemus, mis õnneks lõppes hetkel, kui C. tõsiselt kartma hakkas ja avaldas soovi ära minna..:)

Kõige lahedam oli siiski kaskadööride etendus. Kui ülejäänud asjad toimusid seal igas tunnis kord või paar, siis kaskadööride show oli ainult 1 kord päevas ja kestis peaaegu tund aega. See oli tõesti superlahe vaatemäng, sest kõik oli tõeline ja sündis otse inimeste silme all. Nägime väga meisterlikke autojuhte, kes esitasid oma sõiduriistadel tippkiirusel tantsusetenduse, kus autod kohati paari sentimeetri kauguselt üksteisest möödusid, küll edaspidi, küll tagurpidi, küll üldse vaid kahe ratta peal..

di67

di71di68Autodele järgnesid mootorratturid:

di74

di75Etendati steen actionfilmist, kus rünnati poodi ning tulistati alla katusel seisev mees.

Hetk enne katuselt kukkumist

Hetk enne katuselt kukkumist

Siis kihutas üks auto õhus üle kahe rekka ja maandus veega täidetud batuudile. Batuut oli algul kolmanda rekka varjus, aga peale igat trikki seletati see inimestele lahti ning näidati ekraanidelt, kuidas seda ette valmistati ning mis selle triki taga on.

Kõige võimsam oli ilmselt läbi leekide kihutav mootorrattur, keda tuletõrjuja hiljem kustutas.

di78

di79di80Etendus lõppes muljeavaldavalt, kus auto läbi lahtise akna majast välja sööstis. Seda mul kahjuks pildistada ei õnnestunud, sest kõik käis nii kähku.

Lisaks kaskadööritrikkidele esines vahepalana kõikide väikeste poiste suur lemmik Pikne McQueen.See kaskadöörietendus on ilmselt kogu Disney parkide kõige lahedam elamus ning igal juhul väärt, et see reis ette võtta. Lõpus plaksutasid inimesed kaua püsti seistes.

Disney stuudiod suletakse kell 18 (Disneyland võib lahti olla isegi kuni 23-ni). Mõned asjad jäid meil nägemata, aga mine tea, võib-olla satume sinna veel kunagi tagasi.

di64

 

Rubriigid: Lastega tore minna, Pariis. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s