Pisa

Firenzele üsna lähedal asub Pisa, mille katedraali viltune kellatorn on maailmas kindlasti sama kuulus nagu Eiffeli torn.

pi27Sõitsime sinna rongiga natuke alla tunni aja. Kusjuures Itaalia kummalise piletisüsteemi tõttu saime perroonil teha ühe elu kiirematest jooksudest. Nimelt ostsime kassast piletid ja läksime rongile. Esimesed vabad istekohad leidusid alles eelviimases vagunis. Kui olime end mugavalt sisse seadnud, teatas valjuhääldi üks minut enne rongi väljumist, et kodanikud, ärge unustage oma pileteid perrooni ees kollastes karpides komposteerimast. Seepeale võis näha, kuidas igast vagunist sööstis välja ärevil inimesi, kahtlemata ignorantseid välismaalasi, kes arendasid märkimisväärset kiirust perrooni lõpus paistvate kollaste kastide suunas. Lidusime siis meiegi oma piletitega. Huvitav, et Roomast Firenzesse sõites polnud seda protseduuri vaja läbi teha. Kiirrongil on ilmselgelt omad eelised. Saime piletid komposteeritud ja õnnelikult rongi tagasi. Istekohtadest olime muidugi ilma ja veetsime pool reisi kükitades tamburis.

Pisa ise oli armsalt väike. Torn endiselt kiivas. Torni ümber tungles rahvahulk, kes väljasirutatud käega fotode jaoks poseeris. No et jääks mulje, nagu nad seda torni püsti upitaksid või siis vastupidi, ümber lükkaksid. Niimoodi:

Pärastpoole jalutasime niisama linna peal ringi.

Ilm kippus vihmaseks, aga suurt sadu siiski ei tulnud. Õieti oligi see meie Itaalia-reisi ainuke vihmane päev. Sõime muidugi jälle jäätist, aga Pisas ei tehta seda nii hästi kui Roomas ja Firenzes või siis ei sattunud me kõige õigemasse kohta.

Tagasiteel jäädvustasin rongiaknast ka natuke tüüpilist Toskaana maastikku.:)

Rubriigid: Itaalia. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s