Firenze

Firenze asub maalilises Toskaanas. Roomaga võrreldes on seal elu muidugi palju rahulikum.:) Linn on mõeldud inimestele, mitte autodele – suur osa vanalinnast on täiesti autovaba.

fi48Firenzes olime üürinud korteri äärelinnas asuvas appartment-hotellis. Saime enda käsutusse kaks tuba koos köögi ja vannitoaga. Sisustus oli küll kohati veidi kulunud, kuid köögis kõik vajalik olemas. Lisaks väikesed kingitused hotelli poolt – tervitussöök-jook laua peal ja külmikus, väike õmbluskomplekt, kingaviks, kreemid-šampoonid jne.

Arno jõgi oli meie hotellist viieminutilise jalutuskäigu kaugusel. Piki jõekallast oli mugav kesklinna kõndida.

fi2Alustasime linnaga tutvumist katedraali juurest. Santa Maria del Fiore on hiigelsuur ja uhke, põnevate värvidega – valge, roheline, roosa.

fi12

fi6Katedraali vastas oleva baptisteeriumi pronksist valatud uksed on sees igas kunstiajaloo õpikus – kuulus Ghiberti meistriteos, mida Michelangelo nimetas „paradiisiväravateks“. Praegused uksed on küll koopia, sest originaale hoitakse varjul muuseumis.

fi9Firenze raekoda Palazzo Vecchio oma kõrge torniga paistab samuti kaugelt silma.

fi21Viimasel päeval sattusime seal väljakul tasuta kontserdile. Raekoja ees mängis sümfooniaorkester tuntumaid viise Itaalia ooperitest, lõpetas aga hoopis Biitlite loominguga. Väljak oli inimesi täis, meie leidsime endale mugavad istekohad ühe galerii võlvide all.

fi46Tuntumaid kohti laulsid inimesed kaasa, huvitav, et nii paljud teadsid ooperi/operetisõnu peast. Väga lahe oli.

fi17

fi20Üks ilusamaid kohti Firenzes on Michelangelo väljak. Sinna jõudmiseks tuleb tükk aega ronida ülesmäge, kuid ülevalt avanev vaade linnale, küpressisaludele ja mägedele on seda pingutust kindlasti väärt.

fi35

Keset väljakut mängisid täies pidurüüs indiaanlased oma rahvusmuusikat.

Käisime ka Uffici galeriis, peamiselt sellepärast, et tahtsin näha kuulsaid Boticelli maale. Üldiselt mulle Uffici väga suurt muljet ei jätnud, olime seal üsna lühikest aega. C.-le meeldisid Firenze tänavakunstnikud märksa rohkem. 🙂 Eriti üks mees, kes tegi aerosoolidega välgukiirusel väga põnevaid taieseid. C. pealekäimisel ostsime temalt ka ühe maali. Samuti soovis C. endast karikatuuri. See sündis viie minutiga ja 7 euro eest.:)

fi44Linnas jalutades võis armsaid ja naljakaid seiku leida igal sammul. Näiteks selline lihavõtte-meeleolu ühe lihakarni akna all:

fi27Uusim disain liiklusmärkide vallas:

Miniatuurne auto vanalinna kitsastel tänavatel liikumiseks:

Itaalia ühistransport kasutab palju ka tillukesi busse, mis on autodest ainult natuke suuremad:

Rubriigid: Itaalia. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s