Vatikan

Viimase päeva Roomas pühendasime Vatikani kääbusriigile. Meie hotelli juurest sai sinna metroo otseliiniga. 5 peatust metrooga ja natuke jala kõmpimist ning juba paistsidki Vatikani kõrged müürid.

va13Mööda müüri serva vonkles pikk järjekord Vatikani muuseumite poole. Sealseks peamiseks magnetiks on muidugi Sixtuse kabel oma laemaalidega. Õnneks läks see järjekord üsna kiiresti, vähem kui poole tunniga olime kassa juures. Kui Euroopa Liidus on praktiliselt kõik muuseumid alla 18-aastastele tasuta, siis Vatikan kasseeris ka laste käest sisse 8 eurot.

Kõndisime muuseumid vapralt läbi. Kui mõned saalid olid peaaegu inimtühjad, siis teistes oli rahvast nii tihedalt, et suutsime end vaevu läbi litsuda.

va1Sixtuse kabel oli ilus. Pildistada muidugi ei tohtinud ning rääkida samuti mitte. Selle jaoks seisis seal kohe eraldi valvur, kes sisistas „Tsss! tssss! silence!“ iga kord, kui jutukõmin pisut suuremaks läks. Kel huvi, siis siit lingilt saab teha virtuaalse külaskäigu Sixtuse kabelisse ning ilusamad kohad suuremaks zuumida.

Me kogume C-ga juba mõnda aega eri liikmesriikide 1-euroseid münte ning Vatikani oma on üks väheseid, mis meil veel puudu on. Lootsin seda saada muuseumi poest, kuid kui küsisin müüjalt, ega tal ei juhtu 1-eurost Vatikani münti olema, sain teada, et tavaringlusesse neid üldse ei lastagi. Münte saab osta Vatikani postkontorist, loomulikult nende nimiväärtusest märksa kõrgema hinnaga.

va5va6Kõige vahvam osa Vatikani muuseumitest oli väljapääsu trepp. See uskumatult elegantne meistriteos koosneb kahest spiraalist – üks allaminejatele, teine ülestulijatele.

va10Pärast muuseumi jalutasime 15 minutit piki Vatikani müüre Peetruse väljakule. Ka seal oli inimesi rohkesti – oli ju üks päev enne Suurt Reedet.

va17va16C. nõrgast protestist hoolimata võtsime ette veel ühe järjekorra, seekord siis Peetruse katedraali pääsemiseks. Õnneks läks tervet väljakut ääristav saba hästi kiiresti, tuli pidevalt kõndida.

va20Olles turvakontrolli läbinud, suundusime üldises rahvavoos kõigepealt maa-alustesse katakombidesse, kus asuvad varasemate paavstide sarkofaagid. Viimase paavsti Johannes Pauluse sarkofaagi ees põlvitas hulk inimesi. Teatavasti kuulutatakse ta sel aastal õndsaks. Nägime eemalt ka kuldset reliikvia-laegast, mille alla on maetud Püha Peetrus.

Katedraalis sees oli nii palju rahvast, et seal ei näinud me eriti midagi. Lihavõttepühad ei ole kindlasti eriti hea aeg Vatikani külastamiseks. Paavsti tool siiski paistis inimeste vahelt natuke.

va23Katedraali ees nägime kuulsaid paavsti ihukaitsjaid – Šveitsi kaardiväelasi.

va22Nende värvikireva mundri disaineriks olla kuulus Michelangelo ise. Kes oli ühtlasi ka selle võimsa katedraali üks arhitekte ja Sixtuse kabeli laemaalingute autor.

va27

 

Rubriigid: Itaalia. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s