Rooma

ro43Kevadet peetakse Itaalia-sõidu parimaks ajaks, sest siis pole ilm veel lämmatavalt palav. Sellegipoolest võttis Rooma meid vastu parajas suvekuumuses. Keskpäevases leitsakus muutus siesta-pidamine peagi üsna loogiliseks vajaduseks, see-eest hommikud ja õhtud olid üllatavalt jahedad.

ro15Suur osa Rooma vanalinnast koosneb varemetest. Lisaks maailmakuulsale Colosseumile, Kapitooliumi ja Palatiinumi mäele ning Rooma Foorumile saab seal suuremaid ja väiksemaid varemejuppe kohata igal sammul. Suvalises kohas võivad vedeleda ümberkukkunud marmorsammaste tükid või mõne antiikse kuju käsi või jalg.

ro23

ro68ro25Esimese päeva pühendasimegi varemetele. Et saada piletid, millega kogu antiik-Rooma keskus läbi käia, tuli ära seista pikk järjekord iidse Colosseumi võlvide all.

ro5Colosseum on ilmselt kõige muljetavaldavam antiikaja mälestusmärk. Omal ajal peeti seal gladiaatorite võitlusi, samuti olid populaarsed võitlused loomade, eelkõige lõvidega ning sinna mahtus ligi 50 000 vaatajat. Nüüdseks on areeni põrand kadunud ning näha on keldrikorruse käigud, justkui Tallinna Harju tänaval.

ro8ro28

Vana roomlane suitsupausi

Vana roomlane suitsupausil

Teise päeva veetsime Rooma vanalinnas. Kui oma nina antiikmaailma väärikast tardumusest välja pista ning Rooma tänavatele sukelduda, siis niidab hullumeelne liiklus sõna otseses mõttes jalust. Kitsastel ja käänulistel tänavatel käib pöörane ralli, kus mootorrattad kõige ootamatumal hetkel sul üle varvaste ähvardavad söösta. Tunne on, justkui oleks Tallinnas Müürivahe ja Sauna tänavale äkitselt kandunud Peterburi maantee liiklus.

Lisaks sellele, et jalakäijad saavad seal vaid ettevaatlikult mööda majaseinte ääri kulgeda, teeb liikumise raskeks tänavate uskumatu käänulisus. Isegi kaarti pidevalt käes hoides oli orienteerumine keeruline. Rooma tänavad on nagu potitäis keeduspagette, mis suurele liuale on kallatud ning seal igas suunas väänlevad ja keerlevad. (See-eest Pariisi tänavad, olgu öeldud, on jälle pakitäis keetmata spagette, sirged ja sihvakad, justkui joonlauaga tõmmatud.) Tänavanimed on raiutud küll väga elegantsetele marmortahvlitele, kuid millegipärast on need tahvlid kinnitatud majaseintel nii kõrgele, et neid lugeda on võimalik ainult pead maksimaalselt kuklasse ajades. Kas antiik-roomlased olid hiiglased?

ro41ro49Parimad hetked Roomas möödusid Trastevere linnaosas. See on selline rahulik ja romantiline paik teisel pool Tiberi jõge.

ro63Leidsime seal päris mitu head söögikohta, kus pakuti suurepärast pizzat.

ro61Lisaks tarbisime ohjeldamatult jäätist. Parima jäätisevalmistaja kohta olin vihje targu kõrva taha pannud ühe Itaalias elava eestlanna blogist.:) Oli tõesti suurepärane jäätis, võtsime mõlemad 2 päeva järjest kahel korral topeltportsud.:)

ro60Kohalike üheks populaarseks siesta pidamise kohaks on Tiberi jõe saar. Sealse päikesest kuumaks köetud kalda peal pikutas ridamisi inimesi. Muide, antiikajal usuti saarel olevat tervendav mõju ning sinna püstitati tempel tervisejumal Asklepiosele. Praegu on saarel haigla. Pidasime seal kaldaäärel siestat meiegi.

ro74Rooma oli küll muljetavaldav, kuid üsna väsitav. Neljanda päeva hommikul enam linna peale ei kippunud vaid startisime Firenze poole. C. rõõmuks saime seda teha sellises vahvas kiirrongis.

230 kilomeetrit läbis see tunni ja 20 minutiga. Mägedealustes tunnelites kippusid kõrvad lukku minema.:)

Rubriigid: Itaalia. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s