Aprill

1. aprill on siinse kombe kohaselt “aprillikala” päev. See tähendab, et üksteisele üritatakse selja peale  riputada kalakujulisi paberitükke mingi naljaka sõnumiga. Meil töö juures muidugi keegi kaladega ringi ei kõndinud aga koolis oli elevust palju. C. teatas rahulolevalt, et tal õnnestus lausa 12 kala teistele selja külge sokutada.:)

Laupäeval oli ilm suvine – 25 kraadi sooja ja pilvitu taevas. Kuna ilmateade lubas, et juba pühapäeval keerab taas vihmale, seadsid kõik endale eesmärgiks muidugi sellest ühest päevast maksimumi võtta.

Meie valik langes Mechelinis asuvale suurele mängupargile De Nekker, mille eelmisel sügisel enda jaoks avastanud olime.

IMG_0009Tarzani-radade, ronimispuude, liutorude ja kiikede kõrval on seal kõige populaarsemaks atraktsiooniks veepark. Vesi oli küll üsna jahe, sest mingit soojendust nendes tiikides ei ole, kuid päris palju lapsi sumas siiski juba kaelani vees. Tundub, et Belgia lapsed on üldse väga karastunud sort – skaudid lippavad siin ka südatalvel ringi põlvpükstes. Eestis skaudiliikumine vist väga levinud ei ole, siin on skaute aga arvukalt nii poiste kui tüdrukute seas ning talvel pakuvad nende külma käes sinakaks tõmbunud sääred üpris kummalist vaatepilti.

C. seekord ujuma siiski ei läinud vaid sulistas niisama jalgupidi vees ja ronis mööda vette ehitatud ronimisradasid. Mina peesitasin muru peal ja vahtisin taevast.:) Nii et kasutasime ilusat ilma igati sihipäraselt.:)

Täna õhtul aga sattusime täitsa juhuslikult toredale üritusele. Läksime Juubeliparki jalutama ning triumfikaare vasakpoolses tiivas, seal kus eksponeeritakse igasuguseid lennumasinaid, oli mingi vanade (laua)mängude päev. Lennukite ja helikopterite vahel olid üles pandud lauad, kus vabatahtlikud vanu mänge tutvustasid. Ukse ette oli ehitatud ka lava, kus astusid üles noorte rockbändid. Rahvast ei olnud eriti palju, nii et C. sai kõik huvitavad mängud järgi proovida.

Selline vanade asjade kogumine ja eksponeerimine on Belgiale hästi omane ning minu meelest armas.

Paariks järgmiseks kuuks on meil plaanid juba tehtud – lihavõtete ajal on järgmine koolivaheaeg ning siis sõidame kaheks nädalaks Itaaliasse. Eestisse on samuti piletid ostetud – Tallinnas võib meid näha juuni esimesel nädalal.:)

Rubriigid: Elu Brüsselis. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s