Leuven

Pühapäeval käisime jälle Belgiat avastamas. Siinne suurepärane, kiire ja odav rongiühendus enamuse asulate vahel teeb sellised väikesed reisid väga nauditavaks. Seekord ei pidanudki kaugele minema – kohe üsna Brüsseli külje all asub ülikoolilinn Leuven, prantsuskeelse nimega Louvain. Ehkki Brüsselist ainult ca 25 km kaugusel, polnud me seni veel sinna sattunud.

Teadsin, et sealne vanalinn, eeskätt raekoda paistab silma kauni arhitektuuriga. Ja tõepoolest ei tulnud meil pettuda – raekoja plats ja seda ümbritsevad tänavad olid täis gooti leekestiilis meisterliku kivipitsiga kaetud maju, üks imelisem kui teine.

IMG_0044Raekoda (1448-1469) oli siiski peamine pilgupüüdja:

IMG_0018IMG_0008IMG_0011Ümbritsevatel majadel võis silmata armsaid katuseaknaid:

IMG_0020Või siis toredaid skulptuure katuseharjadel:

IMG_0029IMG_0030Igas linnas on loomulikult olemas oma peakirik e. katedraal. Leuveni oma oli suurejooneline nii seest kui väljast:

katedraal

Ilm oli mõnusalt päiksepaisteline, jalutuskäiguks justkui loodud. Leuven ei ole eriti suur linn, elanikke alla 100 000, seetõttu saime paari tunniga linnakesele tiiru peale tehtud. Nägime mitmeid kanaleid, mis mõjusid juba väga kevadiselt:

Linna servas mäe jalamil nägime suurt Jumalaema kuju:

Siis veetsime tunnikese ühel toredal mänguväljakul, mis pakkus lastele igasuguseid ronimisvõimalusi ning käisime kohvikus jäätist söömas.

Õhtu poole leidsime veel ühe vahva kujukese:

IMG_0040Kodus guugeldades sain teada, et Paep Thoon (1430-1487) oli preester Jan Van Phalisseni küürakas sohipoeg, kellest sai Leuveni linna narr ning Püha Peetruse kiriku orelimängija. Oli kuulus oma sarkastilise ja terava keele poolest.

Viimasena otsisime üles kuulsa Leuveni ülikooli. See ülikool on asutatud 1625 ja praegu õpib seal ca 6000 üliõpilast. Ülikooli raamatukogu oli imekaunis, nunnude katuseakendega:

IMG_0047

IMG_0048Raamatukogu esisel platsil püüab pilke üsna ootamatu skulptuur – vardasse aetud sitikas, mis lähemal vaatlusel osutub kärbseks nõela otsas.

IMG_0058Taiese all olevalt sillutiselt võib lugeda, et tegemist on kingitusega ülikooli 375. sünnipäevaks. Belglaste huumor võib olla üsna omapärane, eriti kui see väljendub skulptuuride kujul.:)

Rubriigid: Avastame Belgiat. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s