Vaheaeg

Eelmisel nädalal oli C.-l koolivaheaeg. Ma ise selleks ajaks puhkust ei võtnud, aga õnneks tulid Eestist selleks ajaks külla Kristi&Ats, nii et laps ei pidanudki üksi kodus igavlema vaid sai olla toredas seltskonnas.:) Ühtlasi olgu siinkohal üleskutse kõigile neile, kes ei ole seni veel meile külla jõudnud – olete siia igal ajal väga oodatud!

Ilmad on olnud viimastel nädalatel üsna soojad ja kevadised, forsüütiad on kollaseid õisi täis ning parkides õitsevad nartsissid ja krookused. Kahjuks just külaliste siinoleku ajaks keeras ilm jahedaks ja pilviseks, nii et päris õiget kevadetunnet vist kogeda ei õnnestunudki. Lisaks külmetas Ats kohe esimesel päeval ja jäi mitmeks päevaks tõbisena voodisse. C. ja Kristi tiirutasid siis kahekesi linna peal – Automuuseum, Atomium, vahvlid jne.

Pissiv Poiss seekord 24. veebruaril eesti rahvariideid ei kandnudki. Sellel Brüsseli peamiseks sümboliks peetaval kujukesel on suur hulk kostüüme – erinevate riikide rahvariided, igasuguste ordude, väeosade, ülikoolide vormirõivad jne. Neid kostüüme saab näha raekoja platsil asuvas muuseumis, kuid igal nädalal pannakse mõned neist talle ka selga. Seni on ta 24. veebruaril eesti rahvariideid kandnud ning muidugi reklaamisin seda tähtsündmust ka Kristile. Paraku, kui Kristi fotoaparaadiga kohale jõudis, oli Manneken Pis paljas kui porgand. Nojah, selle eest järgmisel päeval kandis ta pilkupüüdvat kostüümi Dominikaani Vabariigist:

Peale pissiva poisslapse on Brüsselis olemas ka pissiv plika Janneken Pis ning veel ka pissiv koer Zinneken Pis. Ma ei ole seni viitsinud neid teisi kujusid üles otsida, sest erinevalt poisist ei ole nende asukoht üldsusele eriti teada. Nüüd me siis ühel õhtul proovisime Kristiga seda tüdrukut ikkagi üles leida ning peale mõningast otsimist olimegi edukad. Tüdruk on üsna varjulisel tänaval ning pealegi nii osavasti raudvõre taha peidetud, et vabalt võiks sealt midagi märkamata mööda jalutada. Raudvõre on vajalik selleks, et rahvas ei näppaks ära münte, mida tema jalgade ees olevasse basseini on ohtralt visatud. See pidavat muidugi õnne tooma.

Mis puutub pissivasse koera, siis selle kuju otsime üles mõni teine kord. Küll aga leidsime C.-ga ühelt vanalinna tänavalt kübaraga vanadaami kuju:

Siis veel seda, et lõpuks õnnestus mul C.-le leida suurepärane klaveriõpetaja. Tunnid toimuvad kord nädalas õpetaja juures kodus. Tegemist on äsja Rooma konservatooriumis klaveri ja kompositsiooni eriala lõpetanud itaallasega. Kusjuures ta õppis Brüsselis täpselt samas koolis kus praegu C. ja alustas seal samuti nii, et ei osanud sõnagi prantsuse keelt! Praegu räägib ta seda kusjuures täiesti veatult. Õpetaja nimi on Alessandro ja ta on tõesti suurepärane inimene. Selline noor ja entusiastlik, samas väga põhjalik ja kannatlik. Tema ümber hõljuv musikaalne aura on juba kaugelt näha, no aga eks itaallaste puhul ongi ju peaaegu kõigil Muusika nende teiseks nimeks.

Järgmisel nädalal on koolis karneval. Päev, mis Eestis kannab Vastlapäeva nime, on siin Karneval. See on igal aastal selline kindel asi, seotud kirikukalendris algava pika paastuga. Et siis enne paastu veel selline suurem pidu ja trall. Praegu käib C.-le pingeline kostüümi otsimine. Brüsselis on päris mitmeid karnevalikostüümidele spetsialiseerunud poode. Paraku ei olnud sobiva leidmine kerge – mis sobis C.-le suuruse poolest, talle ei meeldinud või siis oli liiga kallis. Näiteks keeldus C. kategooriliselt mingiks loomaks kehastumast, samuti ei sobinud kloun, indiaanlane ega mereröövel. Lõpuks valisime siis välja ühe musketärikostüümi. See on küll väga ilus, paraku pole seni õnnestunud sobivas suuruses kübarat leida. Kõik vähegi õige kujuga kübarad on C.-le liiga väikesed. Otsingud jätkuvad.

Rubriigid: Elu Brüsselis. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s