Muusikamuuseum

Üks minu kõige lemmikumaid kohti Brüsselis on kindlasti Muusikamuuseum. Oleme seal korduvalt käinud ning olen iga kell valmis sinna uuesti minema.

Juba maja ise on tõeline vaatamisväärsus – vaimustav juugendstiili pärl. Brüsselis leidub juugendarhitektuuri üldse väga palju, aga see maja on üks tähelepanuväärsemaid nii seest kui väljast.

muusikamuuseumSelles ilusas majas on kokku 10 korrust, millest Muusikamuuseumi eksponaadid on välja pandud viiele korrusele, lisaks on viimasel korrusel katuseterrassiga kohvik vaimustava vaatega vanalinnale.

Kõige vahvam asi selle muuseumi juures on see, et pille ei saa mitte ainult vaadata, vaid ka kuulata. Iga külastaja varustatakse kõrvaklappidega ning saalides on põrandale ringikestega tähistatud kohad, kuhu seistes võib kuulda eksponaatide häält. Hästi tore!

Pille on seal tõesti väga erisuguseid igast ilmakaarest, on suurejoonelisi Hiina kellamänge, kasetohust karjasepasunaid, loomasarvi, leierkaste.. Väga ilus kollektsioon maalitud klavessiine ja klavereid. Kusjuures klaveri kõlakast võib olla üsna ootamatu kujuga – see ei pruugi olla põranda suhtes horisontaalne vaid võib ka vertikaalselt üles minna..

Ning ka viiulid ja viiulilaadsed pillid võivad olla fantaasiarikka vormiga.

C.-le meeldib kõige rohkem keldrikorrus, kuhu on loodud stuudio pillidega, mida külastajad võivad ise mängida. Need pillid ei ole tavalised, vaid n-ö läbipaistvad – on võimalik näha, mis toimub pilli sees ning mis seda heli seal täpselt tekitab. Näiteks klaveril on sees ju vägagi komplitseeritud mehhanism, mis algab sõrmelöögist klahvil ja lõppeb haamrilöögiga keelel.

Kord sattusime sinna ühel ajal koos kahe vene keelt kõneleva mehega, kellest üks mängis jumalikult valssi Amélie-filmist. See oli kuidagi nii ilus, et istusin ja nutsin. Nüüd on C. eesmärgiks seda lugu kunagi sama hästi osata.:)

muusikamuuseum6

 

Rubriigid: Elu Brüsselis, Lastega tore minna. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s