Head jäneseaastat!

Neljapäeval algas Hiina kalendri järgi uus aasta, seekord siis kuldsele jänesele pühendatud.

Euroopa Kool ei jätnud seda sündmust tähelepanuta vaid korraldas laupäeval Uue Aasta vastuvõtmise pidustused. Sel puhul oli külla kutsutud hulk Hiina kooliõpilasi ning koolimajja sisse seatud nn Hiina tänav.

Algul ei olnud meil plaanis sinna minna, aga kuna külm ja tuuline ilm varem tehtud plaane ümber mõtlema sundis,  seadsime sammud ikkagi kooli poole.

Üllatuslikult on tegemist üsna suurejoonelise üritusega. Hiinlasi oli kohale sõitnud arvukalt ning nad olid kaasa toonud koormate viisi teemakohast nänni, mida lahkelt kõigile jagati.

Kohe hakatuseks sai tutvuda igasugu hiina suupistetega – kevadrullid, seesamipallid jne. Lastele pakuti rohkelt tegevust, näiteks visata täpsust või tõsta hiina pulkadega omale topsikusse kummikomme. Iga soorituse eest jagati auhindu, nii omandas Carel sujuvalt Jänese aasta-teemalise T-särgi, koti ja suure seinakalendri.

Muidugi sai palju näha ka hiinlaste etteasteid, nii traditsioonilist Tai Chi’d ja Chi Gongi kui ka näiteks köögikunstnikku, kes lõikas porganditest välja lindusid.

Pakuti teetseremoonia reegleid järgides teed:

ning tutvustati rahvamuusikat:

Mind rõõmustas kõige rohkem võimalus omale raamatuid valida. Meie kodune raamatukogu täienes kolme ingliskeelse teosega – Hiina ja Lääne maalikunsti võrdlus, Pekingi ooper ja Budism Hiinas. Raamatud osutusid nii populaarseks kaubaks, et nende laud tühjenes minutitega.:)

Ühe pika laua taga istusid hiina ilukirjategijad, kellelt sai tellida oma nime hiinakeelses variandis. Minu ja C. nimed tundusid hiina kõrvale nii keerulised, et näitasin igaks juhuks passist õiget kirjapilti.:) Hiina kirjakunst oli tõeliselt kaunis, nad mitte ei kirjutanud, vaid maalisid – pintsli ja musta tindiga punasele paberile. Tulemuseks oli selline teos – vasakul minu ja paremal C. nimi hiina keeles.:)

Rubriigid: Elu Brüsselis. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s