Antwerpen

Ma pole nüüd vahepeal tükk aega midagi kirjutanud, sest olin pikalt haige – mingid vastikud viirused on liikvel. Käisin kaks korda arsti juures. Doktor Beeth on selline hästi muhe rootslane, oma ala pühendunud fanaatik, kes meenutab mulle natuke Doktor Dolittle’i. Mitte küll välimuselt, sest suure kõhu ja torukübaraga onkli asemel on dr Beeth väike ja kleenuke, pikkade punaste juustega. Ometi on neis midagi sarnast.:)

Üldiselt dr Beeth, kes on ühtlasi Brüsseli ülikooli professor, püüab kõiges eelistada looduslikku ravi. Algul kirjutas ta mulle välja terve kuhja looduslikke preparaate, millest osa olid saadavad apteegist, osa pidin otse mingitest laboratooriumitest tellima. Ometi ei jäänud ka temal minu viirusega võideldes lõpuks muud üle, kui tuli ikkagi antibiootikumid välja kirjutada.

Kaks nädalavahetust veetsin niisiis haigena kodus. Sel laupäeval tundsin end lõpuks paremini ja kuna tegemist oli poodides viimase allahindluste nädalaga, otsustasin korraks kaubandusvõrku sukelduda. Selleks tundus hea mõte sõita Antwerpeni.

 

IMG_0037Antwerpen on üks kenamaid Belgia linnu, peamised kaubatänavad rõõmustavad silma ilusa arhitektuuriga.

IMG_0004Linnas on ka uhke gooti katedraal, kus küll meie suureks hämmastuseks sissepääsu eest 5 eurot küsiti. Ei ole sellist asja varem ühegi riigi kirikutes kohanud.

Esiplaanil Peter Paul Rubens, kes selles linnas elas ja suri

Esiplaanil Peter Paul Rubens, kes selles linnas elas ja suri

Šoppamisega kukkus välja nagu ikka, ehk siis – mitte ühtegi sobivat asja ma endale ei leidnud. Ilmselt olid paremad allahinnatud palad juba otsas ning uusi kollektsioone pole veel välja toodud.

Jalutasime siis niisama linnas ringi – käisime raekoja platsil, kus suur purskkaev meenutab linnale nime andnud legendi. Nimelt tähendab “hand werpen” hollandi keeles “kätt viskama”. Legendi järgi olevat Schelde jõe kaldal elanud hiiglane Antigoon, kes nõudnud jõe ületajatelt maksu. Neil, kes maksust keeldusid, raius ta käe maha ja viskas jõkke. Purskkaevu ehtiv figuur kujutabki nimelt seda hiiglast järjekordse õnnetu kätt Scheldesse lennutamas.

IMG_0011Antwerpen on suur sadamalinn, ehkki otseselt mere ääres ta ei asu – laevad jõuavad linna mööda jõge ja kanaleid. Käisime sadamas, kus seekord suuri laevu ei olnud.

IMG_0020Küll aga oli seal tohutult kajakaid.

IMG_0026Päeva lõpetasime teemandimuuseumis, sest just need sädelevad kivikesed on sajandite jooksul Antwerpeni jõukust kasvatanud. Ka praegu on linna südames ridamisi teemantidega kauplevaid poode.

 Muuseum iseenesest oli üsna kesine, peamiselt nägi seal teemantide töötlemiseks vajalikke masinaid ja tööriistu, välja oli pandu ka valik ehteid. Iga paari sammu tagant seisid valvurid ja pildistada loomulikult ei tohtinud.

Antwerpeni loomaaia külastus jäi mõneks teiseks korraks. Tegime ainult ühe pildi kaamelist, kes loomaaia kõrval ühel katusel troonib:

Pühapäeval otsustasime veidi jälle Brüsseliga tutvuda. Avastasime, et siingi on oma väike teaduskeskus Scientastic, mis on ära peidetud maa alla Börsihoone metroopeatusesse. Võrreldes selliste suurte keskustega nagu Technopolis, Nemo või Heureka oli Scientastic muidugi üsna armetu, kuid siiski jätkus seal uudistamist päris mitmeks tunniks. Selle koha peamiseks sihtrühmaks on küll natuke väiksemad lapsed kui Carel, enamus eksponaate olid sobivad ehk nii 5-7 aastastele.

Rubriigid: Avastame Belgiat. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s